Росія продовжує затягувати переговори щодо розблокування портів України

2022-06-06 12:38:01
Росія продовжує затягувати переговори щодо розблокування портів України

Західні країни не будуть скасовувати санкції проти росії в обмін на розблокування портів України. Водночас ООН веде переговори щодо відновлення експорту українського зерна з портів Чорного моря задля уникнення світового голоду. Напередодні запланованого на 8 червня в Туреччині чергового раунду переговорів сторони через пресу висловлюють свої позиції.

 

Як і раніше, росія звинувачує у продовольчій кризі порушення логістичних ланцюгів та санкції західних країн, вважає що Україна сама замінувала свої порти, проте може експортувати зерно через Білорусь, для чого з останньої також потрібно зняти міжнародні санкції.

 

Представник ЄС з закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що саме військове вторгнення росії до України є причиною світового дефіциту зерна, тоді як санкції західних країн не впливають на вирощування та транспортування російської агропродукції, а спрямовані на припинення військових дій з боку росії.  

 

Американська влада також не планує пом’якшувати санкції проти росії в обмін на розблокування експорту з портів України, оскільки не вірить у порожні обіцянки. Вона продовжить економічно тиснути на росію, щоб змусити її припинити війну, блокаду українських портів, напади на зернові елеватори та судна з зерном. Це якнайшвидше дозволить вирішити проблему зростання світових цін на сировину та продовольство, - заявили у Держдепартаменті США. 

 

За даними влади України, станом на травень в портах залишалися заблокованими 70 іноземних кораблів та мільйони тон зерна, через що країна щодня втрачає понад 170 млн доларів.

 

Путін пообіцяв, що росія не скористається для нападу на Україну коридорами, які будуть розміновані для проходження кораблів з зерном. Але влада України не почне розмінування портів без гарантій, що до них не увійдуть російські військові кораблі.

 

«Після розмінування коридорів для проходження суден та повідомлення відповідних координат, ними можуть скористатися російські військові для висадки десанту в разі відсутності військового конвою країн НАТО чи ООН», - вважає керівник моніторингової групи Інституту чорноморських стратегічних досліджень, редактор Black Sea News Андрій Клименко. Тому передумовою розмінування портів Україною має бути присутність у Чорному морі військових кораблів країн-партнерів.

 

Україна та росія продовжують звинувачувати одна одну у встановленні у Чорному морі дрейфуючих мін, що створюють загрозу судноплавству. Для відновлення торговельного судноплавства в регіоні мінні тральщики мають спочатку звільнити акваторію від мін.

Коментарі відвідувачів (0):