Росія приводить правила торгівлі зерном у відповідність до норм GAFTA

2019-04-22 12:03:36
Росія приводить правила торгівлі зерном у відповідність до норм GAFTA

Вже в поточному році в Росії почнуть діяти нові правила торгівлі зерном, аналогічні нормам GAFTA (Світової організації з торгівлі зерном та кормами).

 

Домовленість про це була досягнута на засіданні створеної Асоціацією сумлінних учасників АПК ради по стандартизації та саморегулюванню на аграрному ринку, участь в якому прийняли представники Мінсільгоспу, ФМС, Россільгоспнагляду, арбітражного центру та топ-менеджери найбільших зернових російських компаній.

 

Рада повинна створити правила та стандарти торгівлі зерном на внутрішньому ринку, щоб підвищити його прозорість та узгодити з міжнародними нормами. Участь можуть приймати будь-які гравці сільськогосподарського ринку, їх асоціації та об’єднання, а також інші організації, що мають пряме або опосередковане відношення до функціонування ринку.

 

На розгляд ради надані проекти «Стандартних правил торгівлі зерном», типових договорів торгівлі, перевезень та ТЕП, які після доопрацювання будуть передані на експертизу до Мінсільгоспу, ФМС та ФАС.

 

Використання розроблених стандартів не буде обов’язковим для учасників ринку, проте члени Асоціації почнуть застосовувати їх вже у 2019 році, зокрема, умови відшкодування втрат наслідок відмови від договору, третейське та податкове застереження, типові договори автоперевезень, переліки документів для відбору контрагентів.

 

Крім того, Російський арбітражний центр представив панель арбітрів для вирішення зернових суперечок та повідомив, що правила вирішення суперечок вже задепоновані в Мінюсті. Для вирішення суперечок учасники ринку можуть звертатися до спеціалізованого арбітражу навіть до остаточного затвердження правил та типових договорів.

Коментарі відвідувачів (0):