Росія поки що не буде обмежувати експорт пшениці

2018-09-04 12:06:10
Росія поки що не буде обмежувати експорт пшениці

Після проведеної в понеділок наради з найбільшими експортерами зерна, в Мінсільгоспі Росії повідомили, що необхідності в запровадженні експортного мита або інших обмежувальних заходів при експорті пшениці поки що немає.

 

Крім того, задля стабілізації цін, скорочення бюджетних видатків на зберігання зерна з інтервенційного фонду у 2018-19 роках планується реалізувати 1,5 млн т зерна, що позитивно вплине на ринок.

 

В липні-серпні 2018 року Росія експортувала 9,8 млн т зерна, що на 39% перевищує показник аналогічного періоду минулого року. При цьому експорт пшениці виріс в 1,6 раз до 8,2 млн т. В липні було експортовано 4,7 млн т зерна, в серпні – 5,1 млн т, з яких пшениці - 4,4 млн т.

 

  • На цих новинах вересневі ф’ючерси на пшеницю на Euronext опустилися на 0,75 €/т до 204 €/т або 236,7 $/т.

 

Запровадження Аргентиною додаткового мита при експорті сільгосппродукції стане сьогодні головним драйвером зростання біржових цін.

 

В Україні закупівельні ціни на пшеницю майже не змінилися через низький експортний попит, обумовлений перевантаженістю портових терміналів. Аграрії зменшують кількість пропозицій пшениці, оскільки приступають до збирання соняшнику та сої, реалізація яких дасть їм необхідні обігові кошти. Реалізація продовольчої пшениці відкладається на більш пізні терміни.

Коментарі відвідувачів (0):