Російська пшениця продовжує експансію на світові ринки

2018-10-04 12:05:58
Російська пшениця продовжує експансію на світові ринки

Наміри Росії опанувати четвертий за величиною ринок пшениці – Алжир дуже турбують європейських трейдерів, особливо у Франції, яка є основним постачальником пшениці до країни.

 

Досі Алжир не купував російську пшеницю через проблеми з якістю. Проте на минулому тижні алжирські чиновники відвідали російські пекарні та відділ контролю якості зерна в межах заходів з розширення торгових відносин. Незабаром до Алжиру буде відправлена пробна партія російської пшениці.

 

Експерти Strategie Grains вважають, що відкриття Алжиром свого ринку для російського зерна стане потрясінням для пшеничних ринків.

 

Наразі Алжир купує 41,6% пшениці, яку експортує Євросоюз. В минулому сезоні експорт пшениці з ЄС скоротився на 16%, тоді як Росія завдяки нижчій ціні на пшеницю наростила продажі до рекордних рівнів.

 

Якщо ситуація й надалі розвиватиметься подібним чином, то Росія стане найбільшим у світі постачальником пшениці в Північну Африку. Наразі вона вже домінує на ринку одного з найбільших імпортерів пшениці – Єгипту. В загальному обсязі закупленої Єгиптом у поточному МР пшениці 75% складає російське зерно, 19% – європейське, яке представлене виключно румунською пшеницею.

 

Після поганого врожаю у 2016/17 МР Франція втратила ринки Марокко, Камеруну та Сенегалу, тому Алжирський ринок дуже важливий для неї. Експерти вважають, що незабаром посилиться конкуренція з боку Аргентини.

 

Проте угода між Росією та Алжиром обмежено вплине на ринок пшениці в поточному сезоні, оскільки Росія наразі вже має достатню кількість клієнтів.

Коментарі відвідувачів (0):