Різке подорожчання кормів при стабільних цінах на м’ясо знижує попит на фураж

2020-12-10 12:03:05
Різке подорожчання кормів при стабільних цінах на м’ясо знижує попит на фураж

Стрімке зростання цін на кукурудзу, соєвий та соняшниковий шрот на 30-60% за останні три місяці зменшило рентабельність тваринництва, оскільки ціни на м’ясо залишаються стабільними внаслідок зниження доходів громадян через пандемію.

 

Світові ф’ючерси на свинину відновилися до докарантинного рівня 0,66 $/фунт або 1,45 $/кг, проте значно поступаються рівню 2018-19 років, коли внаслідок АЧС в Китаї ціни перевищували 0,8 $/фунт або 1,76 $/кг.

 

Відновлення поголів’я свиней в Китаї та рекордний імпорт свинини у 2020 р. прискорює зниження цін на свинину в країні.

 

Внаслідок зниження цін на свинину, яка є основним елементом інфляційного споживчого кошика, вперше з 2009 р. споживча інфляція в Китаї стала від’ємною та склала у листопаді -0,5% у порівнянні з прогнозом 0%. Внаслідок падіння цін на продовольчі товари споживча інфляція в країні знижується декілька місяців поспіль.

 

Основними постачальниками м’яса до Китаю є США та Бразилія. Але на тлі скорочення попиту та подорожчання кормів птахівники Бразилії вже зазнали збитків, оскільки внаслідок активного експорту та посилення внутрішнього попиту за рік ціни на кукурудзу в країні виросли на 70%, а на сою – на понад 100%. Можливо, задля вирішення ситуації країна змушена буде скоротити поголів’я курей.

 

Китай є найбільшим покупцем американської курятини і за 9 місяців 2020 р. придбав у США продукції птахівництва на 2,5 млрд $.

 

Експорт свинини з США, особливо до Китаю, йде рекордними темпами, проте у другій половині року він почав зменшуватися. Також цьогоріч скоротився експорт яловичини.

 

В Україні закупівельні ціни на свинину за рік майже не змінилися та складають 42-44 грн/т за живу вагу, тоді як корми подорожчали на 30-60%.

 

Тому представники асоціацій птахівників, свинарів та кормовиробників України звернулися до Кабміну та РНБО з проханням вжити заходів для забезпечення вказаних галузей фуражними культурами, для чого запропонували обмежити експорт кукурудзи та доручити Аграрному Фонду провести закупівлю необхідних партій кукурудзи, а також надати державні гарантії під кредити для закупівлі достатніх запасів кукурудзи.

 

«Зростання вартості комбікормів, частка яких у собівартості продукції тваринництва займає 65-70%, знизило рентабельність виробництва продукції, яка для м’яса птиці наразі складає -12%, яєць - -17%, свинини - -3%. Як наслідок, протягом жовтня – листопада поголів’я птиці скоротилося на 10% й продовжить зменшуватися на початку 2021 року разом з чисельністю свиней. У птахівництві таке скорочення поголів’я відбувається вперше за останні 7 років», - повідомляється у зверненні.

 

Зменшення внутрішнього попиту з боку переробників вже призвело до зниження цін на соняшниковий шрот з початку грудня на 14% та незначного подешевшання соєвого шроту.

Коментарі відвідувачів (0):