Ріпак продовжує дорожчати на тлі невизначеності з новим врожаєм

2018-07-05 12:10:36
Ріпак продовжує дорожчати на тлі невизначеності з новим врожаєм

Котирування ріпаку на Euronext вчора знову виросли на 2 €/т та сягнули 361,75 €/т або 422,7$/т на тлі затримки збирання у Франції та зниження врожайності в Німеччині. Європейські трейдери поки не звертають уваги на низькі ціни на соєві боби та олію в Чикаго та чергове зниження ціни на пальмову олію в Малайзії з 575 до 571,7 $/т, обумовлене скороченням експорту в червні на 10%.

 

В Україні нарощуються темпи збирання ріпаку й станом на 4 липня з площі 251 тис га (25% до прогнозу) намолочено 505 тис т з врожайністю 2,02 т/га.

 

За даними опитування, проведеного експертами ІА «АПК-Інформ», багато аграріїв південних областей України спостерігають зниження врожайності озимого ріпаку в поточному році в порівнянні з показниками минулого року.

 

Так, господарства Одеської, Херсонської та Запорізької областей повідомляють, що врожайність ріпаку нижча на 5-15% та складає в середньому 16-22 ц/га. В західних областях врожайність буде традиційно вищою, до того ж, ці регіони отримали більше опадів навесні. Прогнозовані наступного тижня потужні опади можуть затримати збирання.

 

Закупівельна ціна на ріпак продовжує зростати, й сьогодні трейдери пропонують 392-394 $/т або 12200-12300 грн/т з доставкою в порт, а переробники на заводі готові платити 11700-11800 грн/т.

 

Сприятливі для посівів каноли в Канадських преріях умови з теплою погодою та гарними опадами продовжують тиснути на ціну каноли, яка торгується в Чикаго на рівні 504,7 CAD/т або 384 $/т.

 

Всі трейдери очікують 6 липня, коли Китай та США мають ввести в дію взаємні імпортні мита на товари на суму 50 млрд $. Китай вчора заявив, що не стане запроваджувати мита першим, а дочекається, поки США зроблять "перший постріл в торговельній війні".  

 

Державна рада Китаю заявила, що робить це в знак можливого розгляду лідерами країни термінів введення будь-яких протидіючих тарифів, щоб дати США можливість скасувати або відстрочити рішення про запровадження мита на китайські товари, враховуючи різницю часових поясів між США та Китаєм.

 

Відстрочення або скасування Китаєм мит на американську сою може дати суттєву підтримку цінам на сою, які з травня обвалилися на 20%.

Коментарі відвідувачів (0):