Ринок зерна знаходиться під впливом звітів про посіви в США та Канаді

2017-06-30 12:20:48
Ринок зерна знаходиться під впливом звітів про посіви в США та Канаді

Канадське Статистичне управління повідомляє, що цьогоріч фермери засіяли канолою та соєю рекордні площі. Вперше посівні площі під канолою (22,8 млн га) перевищують посівні площі під пшеницею (22,3 млн га), хоча в попередніх прогнозах вони оцінювалися на рівні 22,2 млн га та 22,7 млн га відповідно. Такі зміни вже викликали різке зростання котирувань високопротеїнової пшениці в Чикаго. Ціна на канолу поки що не відреагувала на дані звітів, оскільки посушлива погода в Канаді зберігається, попри незначні опади.

 

USDA сьогодні оприлюднить квартальний звіт про запаси зерна та тижневий звіт про посівні площі.

 

Очікується, що посівні площі під кукурудзою в США складуть 90 млн акрів, що буде на 4 млн акрів менше тогорічного показника. Під сою буде відведено 90 млн акрів проти 83,43 млн акрів в минулому році.

 

Попри те, що від офіційного звіту очікують незначної зміни посівних площ в порівнянні з даними за 1-й квартал, приватні оцінки свідчать про суттєву заміну кукурудзи соєвими бобами, що може призвести до зростання цін на кукурудзу. Але наразі ринок більше залежить від погодних чинників, ніж від даних USDA.

 

  • В доброму або відмінному стані в США знаходяться 67% посівів кукурудзи, що відповідає рівню минулого тижня, проте на 8% менше аналогічного показника 2016 року.
  • Стан посівів сої дещо гірший за тогорічний. В доброму або відмінному стані знаходяться 66% посівів проти 67% тиждень тому та 72% в цей же період минулого року.

 

Від звіту про запаси зерна інвестори суттєвих змін не очікують.