Ринок сої завмер в очікуванні нового звіту USDA

2020-06-11 12:12:37
Ринок сої завмер в очікуванні нового звіту USDA

Активна сівба сої на тлі збільшення продажів сої старого врожаю змінюють баланс в США. Крім того, у новому балансі USDA буде відображене збільшення імпорту сої Китаєм та нарощування обсягів експорту сої з Бразилії.

 

За усередненою оцінкою проведеного The Wall Street Journal опитування аналітичних агенцій, у 2020 р. врожай сої в США сягне 113 млн т, що на 0,7 млн т перевищить травневий прогноз USDA та на 16,2 млн т – показник попереднього сезону. Перехідні запаси також виростуть до 15,9 млн т.

 

Залежність американського ринку сої від попиту з боку Китаю тисне на ціни, які від подальшого обвалу врятує лише активізація закупівель Китаєм сої в межах підписаної торговельної угоди.

 

Девальвація бразильського реалу, починаючи з початку року, майже на третину дозволила країні наростити експорт сої. У січні-травні Бразилія збільшила у порівнянні з відповідним періодом минулого року експорт сої на 36% до 49 млн т, з яких 74% були відправлені до Китаю. Проте внаслідок очікуваного скорочення запасів сої у 4 кварталі на тлі зміцнення реалу, яке розпочалося у червні, Китай вже з вересня 2020 р. може відновити закупівлю сої з США. Експерти вважають, що Китай придбав необхідні до вересня обсяги сої і найближчим часом може збільшити поставки з Південної Америки. За 5 місяців 2020 року Китай збільшив в порівнянні з минулим роком імпорт бразильської сої на 27%, і у 4 кварталі продовжить купувати південноамериканську сою через політичні суперечки з США, навіть попри конкурентоспроможнішу ціну американської сої.

 

За усередненою оцінкою аналітиків, в новому сезоні через посушливу погоду Бразилія зменшить виробництво сої на 1 млн т до 123 млн т, а Аргентина – на 200 тис т до 50,8 млн т.

 

Трейдерів цікавить, чи збільшать експерти USDA прогноз імпорту сої Китаєм тлі активізації закупівель останніми місяцями. Попит на сою зростає по мірі відновлення поголів’я свиней після спалаху АЧС, а попит на м’ясо збільшується внаслідок скасування викликаних пандемією Covid-19 карантинних обмежень.

 

Китай є найбільшим світовим імпортером сої, що визначає тенденції світового ринку олійних культур. Такі країни, як Мексика, Єгипет, Японія, Індонезія, Таїланд, Тайвань та ЄС купують сукупно лише 25% американської сої, тому для фермерів США буде складно знайти альтернативу китайським покупцям.

Коментарі відвідувачів (0):