Ринки рослинних олій чекають збільшення попиту з боку Китаю

2018-11-01 12:05:34
Ринки рослинних олій чекають збільшення попиту з боку Китаю

Аналітики Oil World вважають, що після різкого скорочення Китаєм імпорту сої з США, він збільшить обсяги купівель рослинних олій та шротів на світових ринках. Наразі сою до КНР активно постачають країни Південної Америки, проте наявних там ресурсів не вистачить, щоб повністю замінити поставки з США.

 

Якщо імпорт сої з США не відновиться, то протягом листопада 2018 – січня 2019 загальний імпорт сої до Китаю зменшиться в порівнянні з попереднім сезоном на 11 млн т.

 

Скорочення імпорту сої призведе до падіння внутрішнього виробництва, що необхідно буде компенсувати збільшенням імпорту шроту. Баланс попиту та пропозицій шроту на внутрішньому ринку КНР буде дуже напруженим. Імпорт сої Китай відновить з березня 2019 року, коли південноамериканські країни почнуть продавати сою нового врожаю.

 

Очікується, що задля уникнення дефіциту рослинних олій незабаром Китай активізує купівлю соєвої, ріпакової, соняшникової олії, та в меншій мірі пальмової, оскільки за низької температури повітря ускладнюється її транспортування.

 

Внаслідок зниження в жовтні експорту пальмової олії з Малайзії в порівнянні з вереснем на 14%, котирування на біржі в Куала-Лумпурі вчора впали на 1% до 3-тижневого мінімуму 514 $/т. Загалом в жовтні ціна втратила 1,1%.

 

Після відмови США купувати іранську нафту, ціни на нафту марки Brent відновилися до 76 $/барель, що підтримало ціни на соєвий комплекс.

 

Експерти очікують, що активізація попиту з боку Китаю на українську соняшникову олію та шрот підтримає ціни, які останнім часом знизилися. Після падіння ціни попиту на соняшникову олію з боку Індії до 690 $/т CIF, в Україні вона подешевшала до 645-655 $/т FOB для поставок в листопаді – грудні.

Коментарі відвідувачів (0):