Ринки пальмової та соєвої олії не втримали від падіння ціни на соняшникову олію

2020-02-04 12:12:11
Ринки пальмової та соєвої олії не втримали від падіння ціни на соняшникову олію

Ринок рослинних олій несподівано втримався від падіння на тлі різкого зниження цін на нафту, а також зниження котирувань сої та пальмової олії на біржі в Китаї.

 

Зменшення виробництва пальмової олії в Малайзії у січні в порівнянні з груднем на 4,3% підтримало котирування в Куала-Лумпурі, які після падіння на 9% на минулому тижні вчора виросли на 0,4% до 2613 рінггитів/т або 635,11 $/т.

 

В іншому напрямку йшли торги на китайських біржах, які вчора відкрилися після тривалих вихідних та працювали під тиском панічних настроїв. Шанхайський індекс продемонстрував найбільше з 2015 р. падіння, знизившись на 9%, а контракти на сою та пальмову олію в Даляні впали на 7%.

 

Ф’ючерси нафти Brent знижуються п’яту сесію поспіль, і вчора впали до річного мінімуму 54,7 $/барель.

 

Тенденції ринку пальмової олії останнім часом суперечать фундаментальним чинникам. Наразі трейдери підвищують ціни на тлі прогнозів скорочення виробництва в Малайзії та Індонезії.

 

За оцінками експертів Асоціації пальмової олії Індонезії (GAPKI), країна збільшила виробництва пальмової олії з 43 млн т у 2018 р. до 47,1 млн т у 2019 р, а експорт сягнув рекордних 36,18 млн т. Проте у 2020 р. виробництво може скоротитися через посушливу погоду.

 

Трейдери поки не враховують можливе скорочення виробництва на тлі зростання цін в порівнянні з соєвою та соняшниковою олією та розповсюдженням короновірусу, який слідом за Індією обвалить попит з боку Китаю.

 

Індія підвищила мито на імпорт сирої пальмової олії з 37,5% до 44%, та залишила незмінними мита на інші продовольчі олії, що може посилити попит на соєву та соняшникову олію.

 

Ф’ючерси на соєву олію в США після попереднього 4-денного падіння вчора виросли на 1% до 675,5 $/т слідом за підвищенням цін на пальмову олію та сою. Ринок сої підтримало збільшення експорту сої з США за тиждень на 30% до 1,36 млн т, з яких 40% було відвантажено до Китаю. Проте зменшення попиту з боку Китаю найближчим часом уповільнить експорт сої.

 

Бразилія в січні скоротила в порівнянні з минулим роком експорт сої на 27% до 1,49 млн т через затримку збирання сої нового врожаю. За даними AgRural, соя зібрана на 9% площ, що на 10% поступається минулорічному показнику, але відповідає середньому 5-річному рівню. Очікується, що у лютому експорт сої перевищить рівень минулого року – 5 млн т, що посилить конкуренцію з американською соєю.

 

Попри зростання цін на пальмову олію в Малайзії та соєву в США, ціни попиту на соняшникову олію в Україні знизилися до 710-720 $/т FOB, тоді як ціни пропозицій залишаються на рівні 735-745 $/т FOB для поставок у березні та 745-750 $/т FOB – у 2 кварталі. Покупці стримують закупівлю в очікуванні подальшого падіння цін.

Коментарі відвідувачів (0):