Реформи та кредити МВФ зможуть підтримати економіку України

2020-02-28 12:43:38
Реформи та кредити МВФ зможуть підтримати економіку України

Напередодні світової кризи, або, щонайменше, рецесії, викликаної короновірусом, Україна втрачає спекулятивний капітал, який залучала через ОВДП, оскільки інвестори шукають надійніші активи. 

 

На тлі падіння попиту на ОВДП, зменшення доходів бюджету та необхідності у поточному році погасити великі суми за зовнішніми боргами єдиним імовірним джерелом фінансування залишається МВФ. 

 

Мінфін збільшив показник дефіциту держбюджету у 2019 році до 81 млрд грн в порівнянні з раніше оголошеними 78,05 млрд грн, що підтвердило прогнози аналітиків. У Мінфіні це пояснюють подвійними виборами, зміною цінової кон’юнктури на світових ринках та новими макроекономічними тенденціями, зокрема, зміцненням гривні.

 

Вчорашній аукціон з продажу ОВДП став відверто провальним, оскільки Мінфіну вдалося залучити до бюджету лише 1,6 млрд грн, тоді як ще місяць тому він продав на аукціоні паперів на 6,3 млрд грн. Проте саме ОВДП були головним джерелом залучення коштів до України у 2019 р та спричинили різке зміцнення гривні.

 

Експерти, які вважали, що Україні не потрібен МВФ, втрачають оптимізм, стикаючись з реальністю. Уникнути економічного колапсу дозволить проведення реформ та отримання коштів на рефінансування від МВФ, світового Банку або партнерів з ЄС.

 

Основні виплати за зовнішніми боргами прийдуться на березень та травень. Для березня ресурсів поки достатньо, а от для травневих виплат потрібно якнайшвидше отримати додаткове фінансування у вигляді нової програми МВФ.

 

Епідемія короновірусу змусить українську владу діяти рішуче. Щоб домовитися з МВФ, необхідно розблокувати парламент, який займається земельним питанням, проголосувати земельну реформу та «антиколомойський закон». Можливо, на тлі нестабільних ринків МВФ піде на зустріч владі України та надасть новий транш, як виключення, розуміючи, що інших джерел фінансування немає.

Коментарі відвідувачів (0):