Пшеничні біржі розпочали тиждень з падіння котирувань

2018-10-09 12:11:39
Пшеничні біржі розпочали тиждень з падіння котирувань

Суха погода дозволила завершити збирання пшениці в Казахстані та Росії та отримати прогнозовані врожаї, що заспокоїло ринок. Агенція ІКАР збільшила прогноз виробництва пшениці в Росії з 69,3 до 69,8 млн т.

 

Після попереднього 3-денного зростання французька пшениця розпочала тиждень з падіння під тиском різкого зниження цін в Чикаго. Проте євро, що опустився до 7-тижневого мінімуму, дещо підтримав котирування.

 

Темпи експорту м’якої пшениці залишаються незадовільними, хоча за тиждень відставання від попереднього сезону скоротилося з 32% до 24%.

 

Французькі трейдери очікують алжирського тендеру, де буде купуватися пшениця з поставкою в грудні. Проте ці сподівання може зіпсувати конкуренція з аргентинською пшеницею нового врожаю.

 

  • Грудневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю в Парижі впали на 0,5 €/т до 203 €/т або 233,27 $/т.

 

В США пшеничні біржі розпочали тиждень з падіння, оскільки інвестори проводили спекулятивні продажі та фіксували прибутки після попереднього 2-денного зростання цін. На котирування тисне долар, що продовжує зміцнюватися.

 

Ринок очікує оприлюднення жовтневого звіту USDA, в якому може бути збільшено обсяг пропозицій пшениці в США.

 

Дощі на півдні та в центрі Американської Рівнини поповнили запаси ґрунтової вологи, що сприятиме розвитку посівів озимини.

 

Грудневі ф’ючерси на американську пшеницю впали:

  • на 2,57 $/т до 188,86 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,48 $/т до 190,15 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 0,83 $/т до 216,42 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.  

 

На тлі масових простоїв судів, викликаних перевірками Россільгоспнаглядом портових елеваторів, ціни на російську пшеницю продовжують зростати, вже оновили серпневий максимум та сягнули 229-232 $/т FOB Новоросійськ.

 

В Україні ціни на пшеницю також зростають завдяки посиленню експортного попиту.