Прогнози зростання попиту підтримують ціни на рослинні олії

2019-10-16 12:09:49
Прогнози зростання попиту підтримують ціни на рослинні олії

Головним драйвером зростання цін на рослинні олії залишається ринок біопалива, виробники якого планують у 2020 році збільшити частку споживання біодизеля.

 

В США агенція з охорони навколишнього середовища ЕРА планує переглянути квоти на біопаливо у 2020 році, щоб компенсувати скасування пільг, яке викликало незадоволення виробників біопалива. Це сприятиме збільшенню мандатів щодо етанолу з кукурудзи або біодизеля з соєвої олії.

 

На цих новинах грудневі ф’ючерси на соєву олію вчора в Чикаго подорожчали на 2,2% до найвищого з березня рівня 677 $/т, проте потім опустилися до 670,2 $/т.

 

На ціни тиснуть дані звіту NOPA по переробці сої в США у вересні, обсяг якої склав лише 4,15 млн т та виявився нижчим, ніж очікував ринок. Тоді як кінцеві запаси соєвої олії на 10% перевищили експертні оцінки.

 

Попри очікуване збільшення закупівлі Китаєм американської сільгосппродукції на тлі прогресу в переговорах, вчора ф’ючерси на сою знизилися через викликане АЧС скорочення споживання олійної в КНР. Попит на сою з боку Китаю найближчим часом посилить конкуренцію з переробниками США та сприятиме зростанню котирувань.

 

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії виросли на 0,7% до 518,8 $/т після переговорів з Індією, яка планувала скоротити імпорт цієї продукції. Проте найбільше ціни підтримають наміри Індонезії збільшити до 30% використання пальмової олії у біопаливі, щоб підтримати власних виробників на тлі скорочення споживання пальмової олії в ЄС.

 

З 1 січня 2020 р. Франція не лише виключає пальмову олію з переліку дозволених для виробництва біодизеля продуктів, але й скасовує пільги для виробників цього виду біопалива, хоча залишає їх для інших видів сировини.

 

В Україні ціни на соняшникову олію з поставкою в листопаді-грудні залишаються на рівні 680-690 $/т FOB за підтримки зниження прогнозу виробництва соняшника та активізації попиту з боку покупців.

 

В ЄС ціни на ріпакову олію виросли ще на 4-5 €/т до 774-780 €/т FOB DM для поставок у 1 кварталі. Ціни на ріпак в Парижі також виросли до 383,75 €/т або 423,2 $/т.