Прогнози виробництва кукурудзи ростуть - ціни падають

2016-07-19 14:24:12
Прогнози виробництва кукурудзи ростуть - ціни падають

Вчора USDA оприлюднило оцінку стану посівів кукурудзи: в доброму та відмінному стані знаходяться 76% посівів. Дивує те, що в порівнянні з минулим тижнем цей показник зовсім не змінився, навіть незважаючи на високу температуру повітря. Цвітіння кукурудзи продовжується і наразі в цій фазі знаходяться 56% посівних площ, на відміну від 32% площ на минулому тижні.

 

Добрий стан посівів підтверджує прогноз виробництва кукурудзи в США на рівні 365 млн.тон проти 345 млн.тон в минулому році. Ціни на зерно нового врожаю продовжують знижатися, та на чиказькій біржі вже впали до 140 доларів проти 175 доларів місяць тому.

 

Стан кукурдзи в чорноморському регіоні гарний, тому очікується невелике зростання виробництва та експорту. Форвардні ціни закупівлі кукурудзи в Україні становлять 150 доларів з поставкою в жовтні-листопаді. Після шаленого зростання ціни кукурудзи в травні-червні до рівня 170-180 доларів в порівняні з ціною пшениці 150-160 доларів, багато переробників переключилися на закупівлю фуражної пшениці замість кукурудзи. Це підтримало рівень цін на пшеницю. Тому надходження кукурудзи нового урожаю буде відчутно тиснути на ціну фуражної пшениці, кількість якої буде значно більшою в зв’язку з погодними умовами в Європі.

 

Цвітіння кукурудзи в липні-серпні - це дуже важливий період у формуванні врожаю. Тому на початку серпня, коли стануть відомі дані про стан кукурудзи та про валовий збір пшениці, відбудеться корекція цінових трендів на пшеницю і кукурудзу нового урожаю.

Коментарі відвідувачів (0):