Прогнози опадів опускають ціни на пшеницю

2020-05-07 12:02:22
Прогнози опадів опускають ціни на пшеницю

Опади у найбільш посушливих регіонах Європи та прогнозовані дощі на півдні Росії посилюють тиск на ціни на пшеницю. Синоптики обіцяють, що найближчим часом сприятливі дощі пройдуть в основних аграрних регіонах США та в Європі. Але трейдерів все ще непокоять посушливі явища на півдні Американської Рівнини та можливі заморозки на Середньому Заході США.

 

Основна увага наразі прикута до Ставропольського та Краснодарського краю Росії, де через дефіцит вологи знижується потенціал врожаю пшениці.

 

Найгірша ситуація у Ставропольському краї, де в доброму стані знаходяться 31%, у задовільному – 40%, у поганому – 19% від засіяних 2 млн га озимих зернових культур.

 

В Краснодарському краї посіви постраждали від заморозків, видування та дефіциту опадів, яких з березня по першу декаду квітня випало лише 23% від норми, а подекуди не було взагалі.

 

В Ростовській області минулого тижня пройшли дощі, які виправили критичну ситуацію, спричинену дефіцитом вологи, внаслідок чого посіви почали в’янути. Але відсутність опадів в наступні два тижні може знову погіршити ситуацію.

 

Нагадаємо, що вказані регіони є основними виробниками експортної пшениці в Росії.

 

В Україні рясні опади пройшли лише у західних та центральних регіонах, тоді як на півдні вони були недостатніми, внаслідок чого частина посівів озимини може загинути. Протягом тижня опадів не очікується, тому перспективи майбутнього врожаю погіршаться.

 

Європейські біржі майже не відреагували на опади в Україні та Росії, тоді як зниження курсу євро підтримало котирування.

 

  • Вересневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 0,5 €/т до 186,25 €/т або 201,18 $/т.

 

Американські біржі відреагували на сприятливі прогнози погоди у США та Європі дружним падінням.

 

Липневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 1,19 $/т до 190,15 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,39 $/т до 175,45 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 0,92 $/т до 186,56 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Коментарі відвідувачів (0):