Прогноз зменшення експорту з Причорномор’я укріплює ціни на пшеницю

2019-01-23 12:02:58
Прогноз зменшення експорту з Причорномор’я укріплює ціни на пшеницю

Україна вже відвантажила 70% від запланованого на сезон експорту пшениці, тоді як Росія ще не визначилася з планами експорту на поточний сезон.

 

Наміри Мінсільгоспу регулювати ціни на внутрішньому ринку пшениці залишають відкритим питання подальшого експорту, що дає трейдерам надії на активізацію продажів американської пшениці вже найближчим часом.

 

За тиждень експорт пшениці з США скоротився на 5,5% до 516,6 тис т, що на 21% перевищує відповідний показник минулого року. Два судна відправлені до Єгипту, де раніше домінувало російське зерно.

 

Чутки про можливу купівлю Китаєм американської пшениці надали підтримки цінам.

 

Березневі ф’ючерси на пшеницю виросли:

  • на 1,29 $/т до 191,52 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,38 $/т до 187,30 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.

При цьому подешевшала на 0,83 $/т до 210,17 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

 

ЄС експортував 12,2 млн т пшениці, що на 27% поступається рівню відповідного періоду попереднього МР, проте імпортував 1,95 млн т фуражної пшениці, що на 48% перевищує минулорічний показник.

 

  • Ф’ючерси на борошномельну пшеницю в Парижі виросли на 0,75 €/т до 205,75 €/т або 233,83 $/т.

 

За даними Арбітражної палати Аргентини якість пшениці нового врожаю значно перевищує прогнозовану. Середній вміст протеїну перевищує показники 3-х сезонів та складає 11,14%, а натурна вага найвища за останні 5 сезонів та сягає 79,9 кг/гл. Ці дані будуть тиснути на ціни, оскільки аргентинська пшениця активно конкурує з європейською.

 

Сирійська агенція Hoboob оголосила два тендери по закупівлі 400 тис т борошномельної пшениці, проте через міжнародні санкції щодо сирійських банків та складнощі з оплатою, імовірно, буде закуплена лише російська пшениця, як і на попередніх торгах, де її придбали в кредит, який вочевидь буде пізніше списаний.

 

Поставки російської пшениці до Сирії зменшать пропозиції на інших ринках.

Коментарі відвідувачів (0):