Прогноз збільшення площ сівби сої та кукурудзи у США незабаром посилить тиск на котирування

2021-02-19 12:04:23
Прогноз збільшення площ сівби сої та кукурудзи у США незабаром посилить тиск на котирування

Аналітики USDA на аграрному форумі, який проходить 18-19 лютого, оприлюднили свій перший прогноз площ сівби сої, пшениці та кукурудзи в сезоні 2021/22. Очікується, що завдяки різкому зростанню цін та попиту з боку Китаю площі сівби сої та кукурудзи суттєво збільшаться.

 

Напередодні оприлюднення офіційного прогнозу авторитетні аналітичні агенції озвучили власні оцінки. За даними проведеного Reuters опитування, очікується, що у 2021 році площі сівби кукурудзи виростуть у порівнянні з попереднім сезоном на 2,3% до 92,9 млн акрів, сої – на 7,6% до 89,4 млн акрів, пшениці – на 2,7% до 45,5 млн акрів. В попередніх прогнозах площі сівби кукурудзи оцінювали у 94 млн акрів, а сої – у 86 млн акрів, проте посилення дефіциту сої та зменшення її запасів у США змусить фермерів активніше нарощувати площі під соєю, ніж під кукурудзою.

 

Загальна площа сівби сої та кукурудзи у США може сягнути 182 млн акрів, що перевищить рекорд 2017 року, коли ними було засіяно 180,3 млн акрів.

 

За попередніми оцінками МСГ США,  площі сівби кукурудзи виростуть до 92млн акрів а соі до 90млн акрів  і  за умови сприятливих погодних умов виробництво сої в країні може сягнути рекордних 4,5 млрд бушелів або 122,5 млн т, а кукурудзи – перевищити 15 млрд бушелів або 381 млн т, що незначно поступатиметься рекордному показнику 2016 р.

 

Фермери продовжують скорочувати площі сівби пшениці, бавовни та інших культур на користь сої та кукурудзи, оскільки сподіваються на високу рентабельність їх вирощування на тлі значних експортних цін та дуже низьких запасів у США.

 

Очікується, що площі сівби озимої пшениці виростуть у порівнянні з попереднім сезоном на 5% та вперше з 2013/14 МР сягнуть 32 млн акрів, тоді як площі сівби ярої та твердої пшениці зменшаться.

 

Експерти МСГ США прогнозують, що у короткотерміновій та середньотерміновій перспективі ціни на сою, пшеницю та кукурудзу залишатимуться високими внаслідок низьких запасів та значного експортного попиту, насамперед, з боку Китаю. Проте вже сьогодні ціни можуть відреагувати на розбіжність між прогнозами аналітиків та USDA.

Коментарі відвідувачів (0):