Прогноз виробництва сої для Аргентини вкотре збільшили

2020-03-02 12:11:09
Прогноз виробництва сої для Аргентини вкотре збільшили

Експерти Зернової біржі Буенос-Айреса збільшили в порівнянні з попередньою оцінкою прогноз виробництва сої в Аргентині у 2019/20 МР на 3% до 54,5 млн т завдяки гарному стану посівів сої.

 

В Аргентині, яка є третім світовим виробником та експортером сої, 96% посівів із 17,4 млн га знаходяться у доброму стані.

 

Збільшення прогнозу виробництва в Аргентині посилить тиск на ціни на сою, які вже потерпають від кризи світової економіки, а також спалахів короновірусу та АЧС у Китаї, який є найбільшим імпортером сої в світі.

 

За даними S&P Global Platts, станом на 21 лютого SOYBEX на FOB Santos для квітневих відвантажень складав 347,24 $/т, втративши за місяць 1,5%, тоді як квітневий SOYBEX на FOB Новий Орлеан станом на 26 лютого складав 349,8 $/т, втративши за місяць 1%.

 

За прогнозом USDA, у 2019/20 МР Аргентина в порівнянні з попереднім сезоном зменшить експорт сої на 10% до 8,2 млн т, проте збільшить експорт соєвого шрота на 10% до 30,85 млн т та соєвої олії – на 14% до 6 млн т.

 

Чутки про збільшення Аргентиною (найбільшим світовим експортером соєвого шроту та олії) експортного мита на сою та продукти її переробки можуть призвести до зниження експорту та накопиченню запасів у фермерів та трейдерів, що створює на ринку «ведмежі» настрої.

 

Уряд Аргентини, виконуючи передвиборчі обіцянки президента Альберто Фернандса, ще у грудні, лише розпочавши роботу, підвищив експортні тарифи на соєвий комплекс на 6% до 30%, а тепер планує збільшити їх ще на 3% до 33%.

 

Щоб покращити стан економіки та забезпечити вкрай необхідні надходження валюти до країни, новий уряд збільшив у грудні податки на експорт сільгосппродукції, продажі автомобілів та купівлю валюти.

 

Сільськогосподарська галузь Аргентини забезпечує понад 50% експортних доходів країни, тому є головною мішенню для жорстких фіскальних заходів. Голова відділу аналітики зернових та олійних культур S&P Global Platts Пітер Мейєр зазначив, що «експортні тарифи в Аргентині завжди були великою проблемою, проте вони дуже потрібні економіці країни».

Коментарі відвідувачів (0):