Потужні опади зменшать посівні площі в Європі

2019-11-27 12:34:24
Потужні опади зменшать посівні площі в Європі

Європейські аграрії майже завершили сівбу озимих культур.

 

У Великобританії, Ірландії, країнах Бенілюкса та на півночі Німеччини потужні дощі перешкоджали сівбі, через що площі під озимими зерновими дещо скоротилися.

 

У Франції посівну перервали зливи, що розпочалися з 1 листопада. Тому площі сівби м’якої пшениці зменшаться, тоді як сівба твердої пшениці триває. Погодні умови сприяли отриманню сходів та початковому розвитку ранніх посівів, тоді як розвиток пізніх посівів затримується.

 

В центральних та подекуди східних регіонах Європи, зокрема у Польщі, сівбу завершили у жовтні в сприятливих умовах. Але в окремих областях Словакії, Словенії та Австрії сильні опади призвели до зоболочування, що може погіршити врожай.

 

Посушлива погода в Угорщині, Румунії та Болгарії дозволила завершити сівбу до середини листопада, хоча й негативно вплинула на майбутню врожайність. Проте періодичні опади потрохи виправляють ситуацію.

 

В Греції та Італії сівба йде в звичайному режимі, але прогнозовані опади можуть зупинити її.

 

Після посухи в Іспанії та Португалії опади наприкінці жовтня дозволили розпочати сівбу, яка, завдяки м’яким температурам, триватиме до грудня.

 

Експерти агенції MARS вважають, що у жовтні-листопаді погодні умови для розвитку посівів озимого ріпаку в ЄС були сприятливішими, ніж під час сівби, коли в більшості країн, особливо Франції, Німеччині, Румунії та Болгарії, панувала посуха. Дощі жовтня-листопада покращили стан посівів у цих країнах. В центральних регіонах, Прибалтиці, Польщі та Великобританії ріпак, що сіявся в ранні терміни, знаходиться в гарному стані, тоді як більш пізні посіви сильно постраждали від шкідників.

 

За оцінками MARS, площі сівби ріпаку в порівнянні з минулим роком в Болгарії, Румунії та Великобританії зменшаться, в Німечині та Франції – не зміняться, хоча й значно поступатимуться середньому 5-річному показнику. В Угорщині площі під ріпаком незначно збільшаться.

Коментарі відвідувачів (0):