Посушлива погода в Канаді та США продовжує непокоїти трейдерів

2021-04-16 12:02:05
Посушлива погода в Канаді та США продовжує непокоїти трейдерів

В канадських преріях та на північному заході США зберігаються посушливі умови, а зниження температури повітря до -5…-6 оС посилює занепокоєння щодо долі майбутнього врожаю.

 

Нещодавні опади дещо послабили посуху на Північних рівнинах США, проте регіон накрив холодний фронт, що принесе приморозки, уповільнить сівбу та може пошкодити ранні посіви. Протягом 7-10 днів опадів там не очікується, що несприятливо вплине на майбутній врожай.

 

На Південних рівнинах пройшли потужні дощі, які продовжаться й вихідними. Вони покращать стан посівів, проте холодна погода уповільнить розвиток рослин.

 

На Середньому Заході США пройшли опади, але їх дефіцит залишається у західній частині (штатах Айова та Міннесота). Протягом декади дощів там не прогнозують, а приморозки зупинять сівбу кукурудзи.

 

В канадських преріях опади у вигляді снігу дещо послабили посуху, проте вологи вистачить лише для отримання сходів. Відсутність опадів протягом щонайменше двох наступних тижнів дозволить прискорити сівбу ярих культур, проте негативно вплине на вегетацію. Стан посівів канадської каноли та ярої пшениці буде суттєво впливати на світові ціни на ці культури.

 

В центральній частині Бразилії цього тижня пройшли зливи, що покращили стан посівів кукурудзи другого врожаю. Опади триватимуть ще 3-5 днів і знизять стрес для рослин, а також опустять спеку нижче 30 оС. Суха погода дозволила завершити збирання сої та сівбу кукурудзи другого врожаю. Кукурудза першого врожаю зібрана на 2/3 площ. Посилення посухи буде залишатися потужним чинником підтримки цін протягом наступних місяців.

 

В Аргентині дощі затримали збирання врожаю, проте покращили стан пізніх посівів сої та кукурудзи. Внаслідок цього експерти біржі BAGE підвищили прогноз виробництва кукурудзи з 45 до 46 млн т, хоча наразі вона зібрана лише на 14% площ, що значно поступається середньому 5-річному показнику. Соя зібрана на 7,2% площ, а прогноз її виробництва залишається на рівні 43 млн т. Опади наступного тижня сприятливо вплинуть на посіви сої.

 

В основних європейських країнах-виробниках протягом наступних 10 днів пройдуть невеликі дощі, але подекуди кількість опадів буде нижчою за норму.

 

В чорноморському регіоні тривають потужні дощі, які затримують сівбу ярих культур, але поповнюють запаси необхідної для розвитку рослин ґрунтової вологи, особливо в Україні та Росії.

Коментарі відвідувачів (0):