Посуха в Канаді підтримує ціну на канолу та ріпак

2017-08-09 12:30:54
Посуха в Канаді підтримує ціну на канолу та ріпак

Невеликі опади, які пройшли вихідними, принесли в прерії Канади зниження температури, але метеорологи під кінець тижня знову обіцяють суху та спекотну погоду, що збільшить стрес для посівів. Дощі ще можуть бути корисними для ріпаку, однак вже зрозуміло, що виробництво ярової пшениці та кукурудзи суттєво зменшиться через посуху, яка особливо проявилась в липні.

 

Єдине, що запобігає катастрофі від посухи в Саскачевані та Альберті, - це надмірне насичення вологою ґрунтів в квітні та травні. Це дозволило рослинам сформувати потужні кореневі системи, які мають доступ до вологи з більш глибоких шарів ґрунту.

 

З 1 квітня південно-західна чверть Саскачевану та прилеглі до неї частини Альберти отримали від 20 до 30% нормальних опадів. Решта частина Саскачевану та Альберти на південь від східно-західної лінії через Саскатун, а також південний захід від Манітоби мали нестабільні опади в кількості, меншій за середній рівень. Манітоба має найбільш сприятливі умови та всі можливості отримати врожайність ріпаку на рівні середньорічної або кращу. Проте територія, де склалися сприятливі умови для ріпаку, становить лише 5-6% від загальної площі посівів у західній Канаді.

 

Ф’ючерси на канолу в Чикаго вчора виросли на 1% до 505 CAD/т або 398,7 $/т з поставкою в листопаді.

 

Ціна на ріпак в Парижі виросла на 3,5 €/т до 372 €/т або 437 $/т з поставкою в листопаді слідом за цінами на соєву та соняшникову олію.

 

В Україні попит на ріпак залишається високим, тому ціни знаходяться на рівні 12100-12300 грн/т на внутрішніх елеваторах та 12500-12700 грн/т або 410-415 $/т з доставкою в порт. Вирощування ГМО-продукції заборонено, але в цьому сезоні знову з’являються партії ГМО-ріпаку. Трейдери або відмовляються від купівлі такого ріпаку, або пропонують дисконт в 500 грн за тону.

 

Закупівельні ціни переробників дуже різняться в залежності від регіону та складають від 11900 до 12400 грн/т з доставкою на завод. При цьому переробники не роблять знижку на ГМО-ріпак.

Коментарі відвідувачів (0):