Посуха в Австралії піднімає попит на причорноморську пшеницю

2017-10-06 12:44:13
Посуха в Австралії піднімає попит на причорноморську пшеницю

Незвично висока для даної пори року температура повітря та посуха, які панують в Австралії, можуть погіршити стан посівів пшениці.

В жовтні в країні зазвичай починають збирати пшеницю. Експерти очікують значного зменшення врожайності та погіршення якості високопротеїнового зерна в східних регіонах.

 

 

За оцінками Reuters, в сезоні 2017/18 врожай пшениці в Австралії скоротиться до 20,15 млн т, що на 40% поступатиметься рекордному показнику минулого року та буде на 7% менше, ніж офіційний прогноз МСГ Австралії (21,64 млн т). Навіть більше, цьогорічний врожай може стати найнижчим з 2007/08 МР.

 

Занепокоєння долею австралійської пшениці змушує її традиційних покупців запасатися більш дешевою причорноморською та американською пшеницею. На азійському ринку австралійська пшениця вже коштує дорожче американської, що не властиво даній порі року та ще більше посилює попит на зерно з США.

 

В порівнянні з минулим роком експорт російської пшениці з початку липня виріс на 16% до 9 млн т.

Україна експортувала 6,5 млн т пшениці із прогнозованих 16 млн т, зокрема продовольчої – 3,6 млн т, фуражної – 2,9 млн т.