Посіви озимого ріпаку в Україні страждають від посухи та хвороб

2019-10-17 12:19:46
Посіви озимого ріпаку в Україні страждають від посухи та хвороб

В Україні станом на 15 жовтня озимим ріпаком засіяно 1,045 млн га або 97,4% від запланованого. Сівба проводилася в посушливий період серпня та вересня, і навіть нещодавні опади не змогли суттєво покращити стан посівів. Частина з них буде втрачена через відсутність сходів, інша частина відстає у розвитку через нестачу опадів та зниження температури, а подекуди й приморозків.

 

Приморозки на поверхні ґрунту та низькі середні температури повітря в першій декаді жовтня не пошкодили сходи озимих, проте уповільнили їх розвиток. Найбільш несприятливі агрометеоумови склалися в Черкаській області, де нестача вологи призвела до незадовільної (1-8 мм) зволоженості орного шару ґрунту, а в окремих регіонах ґрунт взагалі сухий. За даними Укргідрометеоцентру, стан зволоженості ґрунту в області нетиповий та найгірший за останні 30 років.

 

Нещодавні опади значно покращили ситуацію в цілому по країні та поповнили запаси ґрунтової вологи. Підвищення температури повітря та зволоження ґрунту сприяли пророщуванню зерна та отриманню сходів на більшості площ.

 

Аграрії повідомляють, що через погодні умови на посівах озимого ріпаку подекуди зафіксовані такі хвороби, як фомоз, альтернаріоз, гнилі, борошниста роса та інші. Розповсюдження борошнистої роси та альтернаріозу спостерігається в центральних та південних регіонах, фомозу – переважно в західних, а гнилі наявні на рослинах в північних, західних та центральних областях. Через це для захисту та лікування посівів виробники змушені активно проводити фунгіцидні обробки.

 

Зниження цін на ріпак в порівнянні з минулим сезоном, а також посушлива погода під час сівби завадила аграріям засіяти ріпак в обсягах минулого року, коли було засіяно 1,3 млн га. При цьому площі до збирання та валовий збір у 2020 році можуть суттєво зменшитись в разі несприятливої для розвитку рослин погоди.

Коментарі відвідувачів (0):