Посилення попиту на валюту призвело до стрибка долара на міжбанку

2017-11-23 12:10:55
Посилення попиту на валюту призвело до стрибка долара на міжбанку

Вчора на міжбанку долар несподівано укріпився, і з ранішніх котирувань 26,54/26,56 до кінця сесії виріс до 26,71/26,73 грн/$.

 

Обсяг операцій також суттєво виріс. В системі ВалКлі зареєстровано 688 угод на суму 594,56 млн $, тобто нетто-сумма міжбанківських угод вчора сягнула 297,28 млн $.

 

Подорожчанню валюти сприяли як банки, так і їх клієнти, які намагалися завчасно придбати валюту перед вихідним в США. Банки продавали наявну валюту, а частина з них, що займається спекулятивними оборудками, грала «на підвищення».

 

Через зростання ліквідної гривні на коррахунках до 58,7 млрд грн на тлі значної суми відшкодованого клієнта ПДВ експортери не поспішали продавати валюту, вичікуючи на більш високий курс.

 

Імпортери не бажали працювати на умовах ТОМ в четвер, тому намагалися придбати валюту в першій половині середи, щоб ще встигнути закрити власні валютні контракти.

 

Така активність покупців з самого початку торгів на тлі доволі стриманої пропозиції призвела до стрибка курсу долара зразу на 17 коп.

 

Нацбанк не проводив аукціон, але продав 20 млн $ за запитом «найкращого курсу».

 

Зростання курсу долару підтримає гривневі закупівельні ціни на пшеницю та кукурудзу, які падають через зниження валютних цін попиту на умовах CPT та FOB.