Поширення мутованого короновірусу опускає нафтові котирування та може вплинути на ціни на зерно

2020-12-21 12:03:33
Поширення мутованого короновірусу опускає нафтові котирування та може вплинути на ціни на зерно

На новини про поширення у Великобританії та інших країнах мутованого штаму Covid-19 нафтові котирування відреагували різким падінням, що незабаром може знизити ціни на сільгосптовари.

 

Очільник Мінздраву Великобританії Метт Хенкок 14 грудня повідомив про виявлення вченими нового штаму короновірусу, який поширюється на 70% швидше, ніж інші відомі штами, особливо серед молоді, та пов’язаний зі швидким поширенням Covid-19 у південно-східній частині Англії.

 

Більшість європейських країн зупинили авіасполучення з Великобританією, а всередині країни посилили карантинні обмеження.

 

Станом на ранок 21 грудня лютневі ф’ючерси на нафту марки Brent на електронних торгах лондонської біржі ІСЕ впали на 3% до 50,69 $/барель, а на нафту WTI – на 2,85% до 47,7 $/барель.

 

Слідом за ними курс євро відносно долара після досягнення минулого тижня дворічного максимуму 1,2276 $/€ опустився до рівня 1,2186 $/€.

 

Високий рівень захворюваності у США, де останнього тижня щодня інфікується понад 200 тис осіб, кількість захворівших сягнула 18,2 млн осіб, а загиблих від Covid-19 – 324 тис осіб, впливає на світові ринки та посилює тиск на курс долара останнім часом.

 

Новина про початок вакцинування від короновірусу підняла вартість активів, хоча епідеміологи попереджали, що ефект від вакцини з’явиться не раніше другої половини 2021 року. Тому статистика захворюваності найближчими місяцями негативно впливатиме на світові ціни, оскільки карантинні обмеження залишаються єдиним засобом боротьби з поширенням хвороби, а локдауни перешкоджають розвитку світової економіки.

Коментарі відвідувачів (0):