Попри збільшення пропозицій ціни на сою залишаються стабільними

2017-10-26 12:04:10
Попри збільшення пропозицій ціни на сою залишаються стабільними

Темпи збирання сої в США прискорилися до середньорічного рівня. Наразі врожай зібрано з 70% площ. Збільшення обсягу пропозицій в сукупності з покращенням погоди в Бразилії, де продовжується посів сої, тиснуть на соєві котирування в Чикаго. Проте поки що стійкого знижувального тренду не зафіксовано, і листопадові ф’ючерси залишаються на рівні 365 $/т.

 

В понеділок в Китаї внутрішні ціни на сою впали до 1,5 річного мінімуму. Трейдери побоюються, що влада може ще більше знизити закупівельні ціни або зовсім зупинити купівлю сої.

 

Попередні підсумки збиральної кампанії свідчать, що китайські аграрії зберуть найбільший за останні 6 років врожай сої. Державний закупівельний оператор Sinograin повідомляє, що його елеватори переповнені соєю.

 

На початку жовтня уряд почав закуповувати сою нового врожаю задля оновлення стратегічних резервів у межах державної програми з підтримки якості зерна та захисту вітчизняних виробників.

 

В Україні з 78% площ намолочено 2,92 млн т сої з врожайністю 1,87 т/га, що поступається тогорічному показнику. Попри гарний попит на сою виробники не поспішають продавати зерно, оскільки сподіваються на подальше зростання цін на тлі зменшення врожайності.

 

Трейдери в порту пропонують за сою без ГМО 385-393 $/т або 12300 грн/т, за сою з ГМО 358-363 $/т або 11300 грн/т. Переробники з доставкою на завод пропонують 11000 грн/т, але готові платити додаткову премію за боби з високим вмістом протеїну.

Коментарі відвідувачів (0):