Попри нейтральний звіт USDA ціни на сою опустилися

2019-03-11 12:51:15
Попри нейтральний звіт USDA ціни на сою опустилися

Березневий баланс сої від USDA в порівнянні з попереднім майже не змінився, оскільки світове виробництво зменшили на 0,9 млн т, а споживання збільшили на 1 млн т.

 

Оцінки виробництва сої для Бразилії та Парагваю зменшили на 0,5 млн т кожному, хоча трейдери очікували більш суттєвого зниження врожаю та зростання виробництва в Аргентині.

 

Для Китаю оцінку споживання сої знизили на 1 млн т, тоді як прогноз імпорту залишили на рівні 88 млн т завдяки зменшенню імпорту каноли з Канади через складні відносини між країнами. При цьому МСГ Китаю збільшило власний прогноз імпорту сої з 83,65 до 85 млн т.

 

Попри нейтральний звіт USDA соєві ф’ючерси в Чикаго опустилися на 1,3% до 328 $/т навіть на тлі новини про купівлю Китаєм чергових 2 млн т сої, хоча за даними тижневого звіту експортні продажі за тиждень склали лише 311 тис т.

 

Китай в лютому знизив експорт сої в порівнянні з минулим роком на 18% до 4,46 млн т, що стало найнижчим показником з лютого 2015 року, коли було імпортовано лише 4,26 млн т. Країна очікує виходу на ринок бразильської сої, яка на 2-3 $/т дешевша за американську та має вищий вміст протеїну.

 

Ціни не змогло підтримати збільшення прогнозу переробки сої та виробництва соєвої олії в США на тлі активізації попиту з боку біодизельної галузі, що призведе до суттєвого скорочення кінцевих запасів в США.

 

Найближчим часом трейдери слідкуватимуть за фінальними показниками виробництва сої в Аргентині та Бразилії. Наразі міністерство економіки Аргентини оцінює врожай у 54 млн т, біржа в Росаріо – у 52 млн т, біржа Буенос-Айресу – у 53 млн т, тоді як березневий прогноз USDA складає 55 млн т.

Коментарі відвідувачів (0):