Попри дефіцит опадів агрометеоумови в Україні та країнах СНД добрі

2018-06-07 12:09:59
Попри дефіцит опадів агрометеоумови в Україні та країнах СНД добрі

В Україні наприкінці травня посіви озимої пшениці, ячменю та жита знаходилися у фазі масового колосіння та цвітіння колосу. Високі температури на початку травня на 2-4 тижні пришвидшили терміни досягання озимою пшеницею та ячменем молочної та подекуди воскової стиглості в більшості південних регіонів.

 

Дрібні опади та невисокі температури сприяють розвитку ярих культур.

 

На сході ЄС дефіцит опадів на тлі сильної спеки створює ризики для врожаю.

 

Експерти зменшили прогноз виробництва пшениці в Німеччині до 23,98 млн т, що на 2% поступатиметься показнику 2017/18 МР.

 

Аналітики SparksPolska через дефіцит ґрунтової вологи знизили оцінку виробництва пшениці в Польщі у 2018 році на 8% до 10,7 млн т.

 

На європейській частині Росії в травні склалися сприятливі для сівби та розвитку посівів погодні умови. В центральних регіонах колосіння озимих культур розпочалося на 1-2 тижні раніше, ніж зазвичай. В окремих районах Краснодарського та Ставропольського країв відсутність опадів призвела до підсихання верхнього шару ґрунту, що несприятливо вплинуло на отримання сходів та ї розвиток. Холодна погода з дощами та снігом на Уралі, в Сибіру та Красноярському краї суттєво затримала посівну кампанію.

 

В Казахстані в травні склалися задовільні для розвитку зернових культур погодні умови. По всій країні пройшли опади вище норми, які покращили запаси вологи, проте уповільнили хід посівної.

 

В Молдові внаслідок травневої посухи та спеки врожай зерна у 2018 році може скоротитися на 10%.

Коментарі відвідувачів (0):