Попит з боку Ірану підтримує ціни на європейську пшеницю

2019-12-20 12:03:07
Попит з боку Ірану підтримує ціни на європейську пшеницю

Вчора пшеничні біржі в США залишалися під спекулятивним тиском, оскільки інвестори другий день поспіль фіксували прибутки після оновлення цінами у вівторок піврічного максимуму. Тоді як котирування європейської пшениці виросли за підтримки даних про скорочення площ сівби озимої пшениці та зростання попиту з боку Ірану.

 

Минулого тижня Іран придбав 1 млн т пшениці імовірно російського та європейського (зокрема й німецького) виробництва, а до кінця 2019/20 МР планує імпортувати 3 млн т пшениці. Постачальниками будуть не великі інтернаціональні компанії, які побоюються потрапити під санкції США, а дві близькосхідні та одна азійська трейдингові компанії. Покупцем, імовірно, виступатиме державна корпорація GTC, оскільки приватні імпортери купують пшеницю в портах Каспійського моря.

 

Березневі ф’ючерси французької пшениці після 2-денного падіння незначно виросли на тлі активного експорту, тривалого страйку залізничників та скорочення посівних площ під озимою пшеницею в ЄС. В Німеччині площі сівби озимої пшениці у 2020/21 році зменшаться в порівнянні з поточним роком на 8% до 2,84 млн га.

 

В грудневому звіті Єврокомісії прогноз експорту м’якої пшениці з ЄС збільшили на 2 млн т до 28 млн т.

 

  • Березневі ф’ючерси на пшеницю на MATIF вчора виросли на 0,75 €/т до 186 €/т або 206,75 $/т.

 

Тижневі експортні продажі пшениці з США стали найвищими в сезоні та склали 868,6 тис т, проте не змогли підтримати ціни на американську пшеницю.

 

Березневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 1,10 $/т до 200,34 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 0,64 $/т до 169,20 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.

Подорожчала на 1,01 $/т до 198,87 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

 

Вчора Тайванська асоціація борошномелів (FMA) придбала 104,6 тис т американської твердої та м’якої пшениці з доставкою у лютому-березні за ціною дещо нижчою, ніж на попередньому тендері в листопаді.

 

Японія на щотижневому тендері законтрактувала 148,405 млн т пшениці з США, Канади та Австралії.

Коментарі відвідувачів (0):