Польські фермери розсипають українське зерно та посилюють блокаду прикордонних переходів

2024-02-12 10:30:45
Польські фермери розсипають українське зерно та посилюють блокаду прикордонних переходів

Після польських «перевізників» тепер і «фермери» почали блокувати транзит українського зерна, напевно, відпрацьовуючи російські кошти. При цьому протестувальники не помічають російського зерна, експорт якого попри санкції зростає, зокрема й до ЄС.

 

Вчора близько 11:30 на трасі поряд з пунктом пропуску «Дорогуськ» польські фермери висипали на землю зерно з трьох українських вантажівок, які йшли транзитом до країн Балтії. Бійок чи небезпечних ситуацій при цьому не було, водії повернулися до України, а польська поліція відкрила кримінальні справи, хоча за законом мала б робити це у всіх випадках блокування транзиту.

 

Держприкордонслужба України повідомляє, що з 12 лютого польські протестувальники пообіцяли заблокувати ще пункти пропуску «Устилуг» та «Угринів». Крім того, заблокованими залишаються переходи «Ягодин» та «Рава Руська», у чергах перед якими накопичилося 700 та 400 вантажівок відповідно. Також існує імовірність, що розблокований вчора пункт пропуску «Шегині-Медика» знову буде заблоковано.

 

Нагадаємо, що польські перевізники з 6 листопада почали блокувати кордон з Україною, вимагаючи повернути систему пропусків для українських перевізників. У січні уряд Польщі підписав з перевізниками угоду, в якій домовився до 1 березня призупинити протести на трьох прикордонних переходах.

 

У 2023/24 МР станом на 1 лютого Україна скоротила експорт зерна у порівнянні з аналогічним періодом попереднього сезону на 13,3% до 23,9 млн т, тоді як рф збільшила його на 23% до 38,5 млн т.

 

Так, у 2023 р рф збільшила експорт кукурудзи у порівнянні з 2022 р на 79% до 7,125 млн т, зокрема до Латвії – з 95 до 223 тис т, Нідерландів – з 7 до 31 тис т, Італії, яка у 2022 р не купувала російську кукурудзу, - до 28 тис т.

 

Євросоюз у 2023/24 МР (станом на 4 лютого) зменшив у порівнянні з попереднім сезоном імпорт кукурудзи на 41% до 10 млн т, зокрема з України – на 35% до 6,2 млн т.

 

Тому саме активний експорт дешевого російського зерна обвалює ціни на світових ринках, а не поставки з України, як вважають польські фермери.

Коментарі відвідувачів (0):