Покупці кукурудзи не поспішають платити дорожче

2019-01-17 12:41:17
Покупці кукурудзи не поспішають платити дорожче

Зростання цін на кукурудзу на готівковому ринку продовжує знижувати кількість покупців, готових платити дорожче.

 

Ф'ючерси на кукурудзу в Чикаго з початку тижня знизилися на 1,8% і торгуються на рівні 147,4$/т, на тлі інформації про відсутність прогресу в торгових переговорах з Китаєм. Надії на активізацію імпорту американських сільгосптоварів в Китай поки реалізувалися на покупці близько 2 млн тон сої двома державними корпораціями з 5 млн тон про які голосно заявив Президент Трамп в кінці року.

 

 

Залишається відкритим питання обсягу імпорту кукурудзи в Китай в цьому сезоні. Згідно із заявою мінсільгоспу КНР у новому році держава закінчить продаж запасів кукурудзи з держрезерву, накопичені за довгі роки в результаті політики підтримки виробників кукурудзи, і поверне запаси на «нормальний рівень». У 2018 році було розпродано більше 100 млн тон, набагато більше ніж планувалося, при загальному виробництві кукурудзи в Китаї в 2018 році на рівні 257,3 млн.тон .  Міністерство не розкриває даних про кінцеві залишки кукурудзи в Китаї, але згідно з їх прогнозом, дефіцит пропозиції кукурудзи в країні в сезоні 2018/19 складає 26,5 млн. тон.

 

Трейдери очікують на активізацію імпорту американської кукурудзи з боку Китаю на тлі низьких світових цін, і високих закупівельних цін в Китаї. Середня оптова ціна на кукурудзу в основних районах виробництва в грудні склала 1880 юанів або 277,90$/т, що на 11,9 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

Зниження ф'ючерсів на кукурудзу активізувало закупівлю з боку Південнокорейських переробників, які закупили близько 260 тис. тон американської кукурудзи з поставкою в квітні травні.

 

Виробництво етанолу з кукурудзи в США за тиждень зросло до максимального рівня з листопада що суттєво підтримало ф'ючерси. 

 

Активне зростання цін пропозицій на українську кукурудзу з початку року до рівня 178-180 $/т FOB, трохи остудив покупців, які ще недавно купували за цінами 168-170$/т FOB. Іран оголосив тендер на покупку 300 тис. тон кукурудзи, але санкції можуть не дозволити українській кукурудзі потрапити на цей тендер. Покупці з Єгипту і Китаю також шукають пропозиції на українську кукурудзу за нижчими цінами, тому найближчим часом буде ясно, чи готові покупці платити дорожче або продавцям доведеться знизити ціни для активізації продажів.