Покупці кукурудзи не поспішають платити дорожче

2019-01-17 12:41:17
Покупці кукурудзи не поспішають платити дорожче

Зростання цін на кукурудзу на готівковому ринку продовжує знижувати кількість покупців, готових платити дорожче.

 

Ф'ючерси на кукурудзу в Чикаго з початку тижня знизилися на 1,8% і торгуються на рівні 147,4$/т, на тлі інформації про відсутність прогресу в торгових переговорах з Китаєм. Надії на активізацію імпорту американських сільгосптоварів в Китай поки реалізувалися на покупці близько 2 млн тон сої двома державними корпораціями з 5 млн тон про які голосно заявив Президент Трамп в кінці року.

 

 

Залишається відкритим питання обсягу імпорту кукурудзи в Китай в цьому сезоні. Згідно із заявою мінсільгоспу КНР у новому році держава закінчить продаж запасів кукурудзи з держрезерву, накопичені за довгі роки в результаті політики підтримки виробників кукурудзи, і поверне запаси на «нормальний рівень». У 2018 році було розпродано більше 100 млн тон, набагато більше ніж планувалося, при загальному виробництві кукурудзи в Китаї в 2018 році на рівні 257,3 млн.тон .  Міністерство не розкриває даних про кінцеві залишки кукурудзи в Китаї, але згідно з їх прогнозом, дефіцит пропозиції кукурудзи в країні в сезоні 2018/19 складає 26,5 млн. тон.

 

Трейдери очікують на активізацію імпорту американської кукурудзи з боку Китаю на тлі низьких світових цін, і високих закупівельних цін в Китаї. Середня оптова ціна на кукурудзу в основних районах виробництва в грудні склала 1880 юанів або 277,90$/т, що на 11,9 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

Зниження ф'ючерсів на кукурудзу активізувало закупівлю з боку Південнокорейських переробників, які закупили близько 260 тис. тон американської кукурудзи з поставкою в квітні травні.

 

Виробництво етанолу з кукурудзи в США за тиждень зросло до максимального рівня з листопада що суттєво підтримало ф'ючерси. 

 

Активне зростання цін пропозицій на українську кукурудзу з початку року до рівня 178-180 $/т FOB, трохи остудив покупців, які ще недавно купували за цінами 168-170$/т FOB. Іран оголосив тендер на покупку 300 тис. тон кукурудзи, але санкції можуть не дозволити українській кукурудзі потрапити на цей тендер. Покупці з Єгипту і Китаю також шукають пропозиції на українську кукурудзу за нижчими цінами, тому найближчим часом буде ясно, чи готові покупці платити дорожче або продавцям доведеться знизити ціни для активізації продажів.

Коментарі відвідувачів (0):