Покращення стану посівів сої у США та збільшення пропозицій ріпаку тисне на соєві котирування

2022-08-03 12:46:20
Покращення стану посівів сої у США та збільшення пропозицій ріпаку тисне на соєві котирування

Погода у США, що є найбільшим виробником сої у Північній півкулі, сприяє розвитку посівів. А політична напруженість між США та Китаєм незабаром може посилити тиск на ціни, особливо з огляду на підвищення прогнозів світового виробництва ріпаку та каноли.

 

Додатково на котирування тисне подальше зниження цін на пальмову олію та чергове рішення влади Індонезії про зниження довідкової ціни на олію для розрахунку експортного мита, а також збільшення дозволу для експортерів на продаж за кордон олії у 9 разів більше, ніж на внутрішньому ринку (раніше було у 7 разів).

 

Вересневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора впали на 5,7% до 3841 рінггитів/т або 862 $/т, втративши за дві сесії 11,3%.

 

Спека у США минулого тижня могла негативно вплинути на посіви сої, але за даними Crop Progress станом на 31 липня кількість посівів у доброму або відмінному стані збільшилася на 1% до 60%, як і рік тому. Прогнозовані на наступний тиждень спека та опади прискорять дозрівання сої, розвиток посівів якої іде повільніше, ніж торік.

 

Листопадові ф’ючерси на сою на чиказькій СВОТ з понеділка впали на 6% до 510 $/т, а посилення політичних розбіжностей з Китаєм посилить тиск на ціни.

 

Китай пообіцяв наслідки для США після візиту спікера Конгресу Пелосі на Тайвань, проте імовірно це буде економічний бойкот американських товарів, а не військова агресія проти Тайваню чи США. Китай зможе відмовитися від закупівлі сої у США, якщо прогнози збільшення площ сівби та врожаю сої в Бразилії виправдаються, оскільки погода під час сівби у вересні та жовтні була не надто сприятлива.

 

За оцінками бразильської аналітичної компанії Brazil Soy, виробництво сої в країні у 2022/23 МР може сягнути 152,6 млн т у порівнянні з 127,2 млн т у 2021/22 МР.

 

В Україні нерівномірні опади призвели до пошкодження частини посівів сої у центральних регіонах, що знижує перспективи врожаю. Завдяки підвищенню курсу долара закупівельні ціни на сою виросли до 10-11,5 тис грн/т з доставкою на завод, але збільшення пропозицій ріпаку та ріпакового шроту в ЄС знову зменшить попит на соєвий шрот, який і так залишається значно дорожчим, ніж соняшниковий чи ріпаковий.

 

Експортні ціни на високопротеїнову сою без ГМО з доставкою до Польщі, Румунії чи Угорщини знизилися до рівня 450-480 $/т DAP, але попит на неї залишається низьким.

Коментарі відвідувачів (0):