Покращення погоди сприяє розвитку посівів кукурудзи в США та Україні

2019-07-24 12:02:31
Покращення погоди сприяє розвитку посівів кукурудзи в США та Україні

Зниження температури та помірні опади в наступні 7-10 днів сприятимуть розвитку посівів в кукурудзяному поясі США. За даними NASS USDA, станом на 22 липня кількість посівів кукурудзи, які знаходяться в доброму або відмінному стані, зменшилася на 1% до 57% в порівнянні з 72% в середньому за 5 років. Внаслідок затримки сівби, цвітіння кукурудзи розпочалося на 35% площ в порівнянні з 66% в середньому за 5 років, що відповідно затримає дозрівання.

 

Покращення погодних умов тисне на ціни, навіть попри невизначеність с обсягами майбутнього врожаю.

 

Вересневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго опустилися до найнижчого з червня рівня 167,8 $/т, грудневі – до 169,8 $/т.

 

В Україні тепла погода з періодичними опадами також сприяє розвитку посівів кукурудзи, що тисне на ціни нового врожаю. За кукурудзу з поставкою в жовтні-листопаді в порту пропонують 167-169 $/т, хоча за зерно старого врожаю в порту дають 175-177 $/т.

 

Надалі ціни на кукурудзу нового врожаю може підтримати подорожчання фуражної пшениці, ціни на яку в порту виросли до 170-171 $/т внаслідок дефіциту пропозицій, обумовленого великою часткою якісної пшениці.

 

Експерти європейської служби моніторингу врожаю MARS зменшили в порівнянні з минулим місяцем оцінку середньої врожайності для пшениці та ячменю в ЄС, проте збільшили для кукурудзи, хоча трейдери очікували погіршення оцінки внаслідок спеки у Франції.

 

Оцінку врожайності пшениці збільшили на 1% до 6,04 т/га, що на 7% перевищить минулорічний показник та на 2% - середній 5-річний рівень. Врожайність кукурудзи складе 8,08 т/га, що на 3% поступатиметься рівню 2018/19 МР.

 

У Франції 38-400 спека знижує запаси ґрунтової вологи та потенціал виробництва, що призведе до збільшення імпорту кукурудзи до ЄС, особливо з України.

 

Активне збирання кукурудзи в Бразилії збільшує пропозиції на світових ринках, проте складнощі з поставками кукурудзи до Ірану, який є основним імпортером бразильської кукурудзи, може суттєво знизити ціни на неї.

Коментарі відвідувачів (0):