Погодні умови сприяють сівбі та отриманню сходів озимини

2020-10-23 12:09:40
Погодні умови сприяють сівбі та отриманню сходів озимини

Як і очікувалося, минулого тижня в регіонах вирощування озимої пшениці у США та Росії пройшли незначні опади, які сприяли пророщуванню зерна. А дощі в Бразилії дозволять прискорити темпи сівби сої.

 

Ціни на пшеницю на світових біржах, які зростали на занепокоєнні щодо долі майбутнього врожаю, вже два дні залишаються на 5-річному максимумі, та можуть розвернутися донизу в разі покращення стану посівів у США та Росії. Наразі трейдерів турбує фронт холодної погоди, який принесе морози, що можуть пошкодити посіви.

 

На Середньому Заході США цього тижня пройшли помірні опади, які затримали збирання, проте сприяли розвитку посівів озимої пшениці. Наступного тижня на Середній Захід та Південні та Північні Рівнини США прийде холодний фронт, який різко знизить температуру, хоча й принесе рясні опади. Сніг на півночі та заході Середнього Заходу та Північних Рівнин стримає збирання сої та кукурудзи, проте дощі покращать зволоженість ґрунту.

 

На Південних Рівнинах протягом 5-7 днів пануватимуть температури нижче норми, що стане стресом для слабких посівів, проте рясні опади, особливо в штатах Оклахома, Канзас та Айова покращать стан посівів, які страждають від посухи, що триває з серпня.

 

У південних та центральних регіонах Росії пройшли опади 10-40 мм, які сприятимуть отриманню сходів, хоча й не зможуть компенсувати двомісячний дефіцит вологи. Протягом тижня на вказаних територіях пройдуть дощі та заморозки, які не пошкодять посіви. Поки що суха погода сприяє сівбі та збиранню пізніх культур.

 

В Україні після рясних опадів аграрії активізують сівбу та збирання пізніх культур, оскільки протягом 7-10 днів пануватиме суха та тепла погода. Посіви озимої пшениці знаходяться у доброму стані, але наразі нею засіяно лише 76% запланованих площ, і за тиждень планується засіяти ще 1,1 млн га у порівнянні з 1 млн га на попередньому тижні. На тлі високих цін на пшеницю фермери можуть збільшити площі сівби, ризикуючи сіяти після оптимальних термінів.

 

До Південної Америки прийшли довгоочікувані дощі, які активізують сівбу. Високі ціни на сою та кукурудзу сприятимуть розширенню площ сівби вказаних культур.

 

В Бразилії протягом 7-10 днів періодично йтимуть помірні або сильні дощі, які прискорять сівбу сої. Сезон дощів запізнився на місяць, проте затримка сівби не знизить врожайність, а лише відтермінує дозрівання та збирання сої, що затримає сівбу кукурудзи другого врожаю, яка переважно експортується, та вплине на світові ціни.

 

В Аргентині помірні опади триватимуть ще тиждень, що збільшить запаси вологи перед сівбою та сприятиме розвитку посівів пшениці.

 

На пшеничних полях Східної Австралії пройдуть помірні або рясні дощі, які під час дозрівання пшениці не є корисними, тоді як у Західній Австралії фіксується дефіцит вологи. Прогноз врожаю пшениці залишається на рівні 28-29 млн т, що вдвічі перевищить показник 2019 р.

Коментарі відвідувачів (0):