Погодні умови сприяють розвитку посівів у світі

2019-05-24 12:04:38
Погодні умови сприяють розвитку посівів у світі

Погодні умови цієї весни сприяють розвитку посівів зернових та олійних культур в більшості країн, проте надмірні опади в США можуть змінити структуру посівних площ та призвести до зменшення врожаю пшениці та кукурудзи в новому сезоні.

 

Волога погода з сильними грозами, яка панувала цього тижня на Середньому Заході та Південних Рівнинах США та збережеться в наступні 5-7 днів, затримує сівбу ярих культур та може викликати розвиток хвороб на посівах озимої пшениці.

 

На Північних рівнинах волога погода також затримує сівбу ярих культур, а низькі температури повітря перешкоджають розвитку вже отриманих сходів. В Південний Дакоті у середу випав сніг, що стало сильним стресом для рослин.

 

Волога погода на Південних Рівнинах посилить розвиток хвороб на посівах пшениці. Сильні дощі, град та вітер збільшать втрати врожаю, особливо в районах Оклахоми, де пшениця вже дозріває. Дощі затримують сівбу кукурудзи, сої та сорго.

 

В районах Дельти пануватиме суха та тепла погода, яка сприятиме проведенню сівби та розвитку посівів.

 

В Канадських преріях сухі та теплі умови дозволяють прискорити сівбу, проте зниження температури на наступному тижні може уповільнити розвиток рослин.

 

В Бразилії тепла погода з незначними опадами сприяє розвитку посівів кукурудзи другого врожаю, а достатні запаси ґрунтової вологи на тлі прогнозованих на найближчі дні опадів дещо уповільнити розвиток посівів.

 

Дощі в східно-центральних та південно-східних регіонах Європи покращили умови для озимої пшениці після посухи, поповнили запаси ґрунтової вологи, хоча й затримали посівні роботи. В північно-східних районах, де донедавна зберігалася посуха, минулого тижня також пройшли дощі.

 

В Білорусі та на заході України тривалі опади перешкоджають проведенню сівби, тоді як Південь та Схід України страждають від дефіциту вологи. В наступні 5-7 днів дощі на сході країни, де сівба майже завершена, покращать стан посівів.

 

Східні райони Австралії, Новий Південний Уельс та Квінсленд страждають від посухи. Наступної декади там збережеться спекотна погода, яка погіршить стан рослин та зменшить майбутній врожай.

 

На півночі Китаю панує сприятлива погода з помірними опадами та високими температурами, яка забезпечить достатній рівень вологи в регіонах вирощування кукурудзи та сої, що сприятиме отриманню гарного врожаю.

 

На Північно-Китайській рівнині спекотна й суха погода змінюється сезоном мусонів, що сприятиме дозріванню пшениці й ріпаку та розвитку посівів сої, кукурудзи, рису й бавовни.

Коментарі відвідувачів (0):