Погода в Україні сприяє посівам озимини

2018-01-05 12:11:01
Погода в Україні сприяє посівам озимини

В грудні в Україні панувала незвично тепла погода. Середня місячна температура повітря на 1-20 градусів перевищувала показники аномально теплого грудня 2015 та 2016 років. В другій декаді циклон викликав хуртовини, ожеледицю, високий шар снігу та сильний вітер. Значні опади зафіксовані на Закарпатті, в Карпатах, окремих регіонах Львівщини та Івано-Франківщини. Подекуди вони перевищували середній рівень другої декади грудня за період спостережень 1961-2016 років.

 

Тепле повітря в південних регіонах, Донецькій, Полтавській, Черкаській та Дніпропетровській областях, а також деяких регіонах західних та північних областей призвело до продовження процесів зростання листків та розвитку кореневої системи на посівах озимини. На іншій території країни середні температури були нижчими біологічного нуля, тому процесів росту не спостерігалося, як і стану глибокого зимового спокою.

 

Стан посівів переважно добрий або задовільний. Протягом грудня ризиків для перезимівлі рослин не зафіксовано. На глибині розташування вузлів кущення нічні температури не опускалися нижче -4 градусів, а це значно перевищує критичну температуру вимерзання.

 

На території Запорізької, Миколаївської та Донецької областей, де восени спостерігався дефіцит опадів, визначення осіннього промокання ґрунту виявило нестачу вологи.

Коментарі відвідувачів (0):