Погода в Південній Америці залишається сприятливою для збирання врожаю та сівби

2021-03-26 12:01:32
Погода в Південній Америці залишається сприятливою для збирання врожаю та сівби

Завершення періоду дощів в Бразилії дозволить закінчити збирання сої та сівбу кукурудзи другого врожаю, тоді як в Аргентині опади покращують стан посівів сої та кукурудзи, хоча й затримують збирання врожаю.

 

В усіх районах кукурудзяного поясу США минулого тижня пройшли гарні опади, які поповнили запаси ґрунтової вологи напередодні сівби кукурудзи та зменшили посушливі явища на заході Середнього Заходу. Найближчими днями на сході Середнього Заходу пройдуть сильні дощі, тоді як в північних та західних районах опади будуть незначними. Підвищення температури повітря дозволить розпочати посівні роботи.

 

На Південних рівнинах США нещодавні дощі зменшили посуху та покращили стан посівів озимої пшениці, а також забезпечили запаси ґрунтової вологи напередодні сівби сої та кукурудзи. Вихідними там пройдуть незначні опади, а вже з понеділка встановиться суха погода.

 

На Північних рівнинах США посилюється посуха, особливо у штаті Північна Дакота, і протягом наступних 7-10 днів опадів не передбачається. За даними моніторингу USDA, західна частина штату знаходиться в умовах екстремальної посухи, тому сівбу сої та кукурудзи імовірно відтермінують в очікуванні опадів.

 

Завершення дощів в Бразилії дозволить прискорити збирання врожаю сої та сівбу кукурудзи другого врожаю. Прогнози високої температури в межах 30-35 оС без опадів протягом 7-10 днів в основному штаті – виробнику кукурудзи другого врожаю – Мато Гросу посилюють занепокоєння щодо виникнення дефіциту вологи, що перешкоджатиме нормальному розвитку посівів. Сезон дощів закінчується в травні, тому пізні посіви кукурудзи під час цвітіння можуть відчути дефіцит вологи, як це сталося в Україні торік.

 

В Центральній частині Аргентини пройшли потужні дощі, які триватимуть ще 3-4 дні. Вони покращують стан посівів сої та кукурудзи пізніх посівів. За даними Зернової біржі Буенос-Айресу, соняшник зібрано на 74% площ і прогноз врожаю залишається на рівні 2,7 млн т. Збирання кукурудзи прискорюється і наразі вона обмолочена на 7% площ, а прогноз врожаю залишається на рівні 45 млн т у порівнянні з торішніми 51,5 млн т. В центральних районах приступили до збирання сої, прогноз врожаю якої поки залишається на рівні 44 млн т.

 

В Україні та на півдні Росії погодні умови з періодичними опадами та помірними температурами сприяють відновленню вегетації озимої пшениці, що покращує перспективи майбутнього врожаю та посилює тиск на ціни.

Коментарі відвідувачів (0):