Погода в «кукурудзяному поясі» США та посуха в Бразилії продовжують непокоїти трейдерів

2021-04-30 12:19:18
Погода в «кукурудзяному поясі» США та посуха в Бразилії продовжують непокоїти трейдерів

Наразі увага трейдерів прикута до погоди в центральних та південних регіонах Бразилії, де протягом 7-8 днів опадів не очікується, а температура перевищить 30 оС, що може різко знизити врожайність кукурудзи, посіви якої знаходяться у фазі цвітіння. В умовах спеки та низької вологи порушуються процеси цвітіння та запилення кукурудзи, як це сталося в Україні у 2020 році, коли попри гарний стан посівів кукурудзи запилення не відбулося, і врожайність різко впала.

 

В регіонах вирощування кукурудзи другого врожаю в Бразилії опадів не прогнозують на наступні 7-10 днів, тому більшість аналітиків вважає, що сезон дощів вже завершився, і вологи для отримання гарного врожаю буде недостатньо.

 

На Середньому Заході США протягом 5-7 днів пройдуть помірні та сильні дощі, особливо на сході та півдні, тоді як в західних регіонах пануватиме сухіша погода. Тепла погода та помірні опади сприяють сівбі сої та кукурудзи.

 

На Південних рівнинах США кількість опадів буде помірною та сприятливою для посівів пшениці, а у північно-західних регіонах дощів майже не буде.

 

На Північних рівнинах попри незначні опади зберігається посуха. Протягом тижня температура буде нижчою за норму, з приморозками, без значних опадів, що погіршує перспективи вирощування пшениці та кукурудзи.

 

Подібна ситуація склалася в Канаді, де в преріях посилюється посуха, і протягом тижня очікуються мінімальні опади та нічні приморозки, що затримує сівбу ярої пшениці та каноли.

 

В Європі найближчими днями пройдуть рясні дощі, які покращать перспективи врожаю.

 

В Україні та Росії пройшли опади, які хоча й затримали сівбу, але поповнили запаси ґрунтової вологи та покращили стан посівів. Низькі температури затримують розвиток рослин, проте незабаром повітря прогріється до 18-20 оС, і розвиток посівів прискориться.