Погода у США, Україні та Бразилії найближчим часом визначатиме тенденції зернових ринків

2021-09-24 12:16:08
Погода у США, Україні та Бразилії найближчим часом визначатиме тенденції зернових ринків

Трейдери уважно спостерігають за погодними умовами в Бразилії, де у південних регіонах після нещодавніх опадів почалася сівба кукурудзи та сої, а в центральних областях дощі розпочнуться з наступного тижня.

 

В Україні протягом 7-10 днів пануватиме суха та тепла погода, яка дозволить активізувати збирання пізніх культур, що збільшить обсяг пропозицій на ринку.

 

У США цього тижня в кукурудзяному поясі пройшли помірні та сильні дощі, які затримали збирання врожаю, але покращили стан посівів озимої пшениці. В наступні 7-10 днів на Середньому Заході та Рівнинах встановиться суха, подекуди спекотна погода з температурами до 30 оС. Це прискорить збирання пізніх культур, але посилить стрес для посівів озимої пшениці, особливо у південно-західних штатах, де запаси ґрунтової вологи досить низькі. У Північній Дакоті посиляться посушливі явища.

 

На півдні Бразилії пройшли сприятливі для сівби сої й кукурудзи та розвитку посівів озимої пшениці дощі. Кукурудзою в країні засіяно 22% запланованих площ (23% торік), а у південних штатах Ріо Гранде ду Сул та Парана – 50% та 28% площ відповідно, і вже отримані гарні сходи. Наступного тижня зливи пройдуть у центральних регіонах, що дозволить прискорити сівбу. Якщо сезон дощів розпочнеться, як і має бути, наприкінці вересня та принесе рясні опади, це знизить тиск на ринки сої та кукурудзи, викликаний прогнозами збільшення площ сівби внаслідок високих цін та дефіциту пропозицій кукурудзи.

 

В Україні цього тижня опади та холодна погода затримали збирання сої та соняшника, що призвело до зростання закупівельних цін. Але прогнозована на наступні 10-14 днів суха погода прискорить збирання врожаю та дозволить завершити сівбу озимини. Достатні запаси ґрунтової вологи дозволять отримати гарні сходи.

 

На південному заході Росії пройдуть сильні дощі, які покращать стан посівів озимини. Але у Поволжі зберігається дефіцит вологи, тому там посіви озимої пшениці потребують додаткових опадів.

 

В Аргентині минулого тижня пройшли незначні опади, сприятливі для посівів пшениці, але недостатні для посівів сої та кукурудзи, оскільки запаси ґрунтової вологи невисокі. Але за прогнозами протягом тижня ітимуть лише незначні дощі.

 

В Канаді тривалі дощі затримують збирання пізніх культур. Наступного тижня лише у Саскачевані встановиться суха погода, тоді як у Манітобі та Альберті продовжаться опади.

Коментарі відвідувачів (0):