Погода створює ризики для посівів в Україні та східній Європі

2019-08-21 12:49:07
Погода створює ризики для посівів в Україні та східній Європі

В США протягом двох наступних тижнів пануватимуть сприятливі для розвитку посівів сої та кукурудзи погодні умови, тоді як в Україні, Росії та на південному сході Європи встановиться суха та спекотна погода, яка негативно вплине на посіви сої, соняшника та кукурудзи.

 

Дощі в посушливих регіонах Середнього Заходу та зниження температури в наступні 10-12 днів сприятимуть наливу сої та кукурудзи. В окремих регіонах температура опуститься нижче норми, що затримає розвиток пізніх посівів.

 

В Північних Рівнинах США наступної декади зливи можуть затримати збирання ярої пшениці.

 

Помірні температури та опади в канадських преріях також покращать стан посівів.

 

В Європі нещодавні дощі та довгоочікувана прохолода знизили стрес для посівів сої, соняшника та кукурудзи, але спека, яку прогнозують на наступні два тижні у Південно-Східній Європі, зашкодить наливу зерна кукурудзи та сої.

 

В чорноморському регіоні України та Росії незабаром встановиться суха та спекотна погода, яка не буде сприяти наповненню сої та кукурудзи, а також затримає сівбу озимого ріпаку.

 

Останнього тижня в Україні склалися неоднорідні погодні умови. В Сумській, Полтавській та Черкаській областях дефіцит вологи та низькі температури уповільнюють вегетацію сої, соняшника та кукурудзи.

 

Опади по всій території країни, за виключенням перелічених регіонів, поповнили запаси ґрунтової вологи. Тоді як у вказаних областях верхній шар ґрунту залишився сухим, а вологу рослини отримували завдяки росі у ранковий час. В південних регіонах дощі закінчилися, тому запаси вологи не поповнювалися.

 

Посіви знаходяться в доброму або задовільному стані.

 

На сході Австралії пшениця страждає від посухи, і в наступні 2 тижні опадів не очікують. Крім того, імовірні морози можуть пошкодити посіви пшениці, які знаходяться у фазі цвітіння.

Коментарі відвідувачів (0):