Погода стала новим чинником підтримки ціни на пшеницю

2020-04-07 12:43:51
Погода стала новим чинником підтримки ціни на пшеницю

Вчора ціни на пшеницю зростали на тлі прогнозів посушливої погоди в чорноморському регіоні в наступні 2 тижні та за підтримки оголошених закупівельних тендерів.

 

Лідером зростання стала європейська пшениця, яка подорожчала на 2,2% та підтягнула за собою ціни на біржах США.

 

За даними FranceAgrimer, кількість посівів озимої пшениці в доброму або відмінному стані за тиждень зменшилася з 63 до 62%, хоча рік тому таких було 84%.

 

Також ринок підтримало зниження курсу євро та декілька оголошених тендерів по закупівлі пшениці. Йорданія придбала 120 тис т пшениці з протеїном 11% за середньою ціною 230 $/т CFR Aqaba з відвантаженням наприкінці червня – початку липня. Туреччина оголосила тендер по закупівлі 250 тис т пшениці. Саудівська Аравія закликала вітчизняних інвесторів поставити з-за кордону 355 тис т пшениці.

 

Загалом за тиждень ЄС зменшив експорт пшениці до 226 тис т, а з початку сезону експортував 24,775 млн т м’якої пшениці, що на 66% перевищує відповідний показник минулого року.

 

  • Травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 4,25 €/т до 195,25 €/т або 211,02 $/т.

 

Ринок американської пшениці вчора зростав на прогнозі заморозків в аграрних районах Великої Рівнини. За даними USDA, станом на 5 квітня в доброму або відмінному стані знаходилося 62% посівів озимої пшениці, тоді як рік тому таких було 60%. На 92% площ запаси вологи у орному шарі відповідають нормі або перевищують її, хоча рік тому цей показник складав 93%.

 

Тижневі експортні відвантаження пшениці з США виявилися нижчими, ніж очікувалося, та склали 320 тис т. З початку сезону вже експортовано 20,8 млн т пшениці, що на 7% перевищує відповідний показник минулого року.

 

Травневі пшеничні ф’ючерси в США виросли:

  • на 2,39 $/т до 204,20 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,38 $/т до 174,80 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 0,83 $/т до 193,54 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

З’явився новий чинник тиску на ціни на російську пшеницю - єгипетський GASC оголосив про зміну умов поставок. Тепер пшениця купуватиметься на базисі C&F. Також розгядається можливість оплати зерна на наступному міжнародному тендері акредитивами з негайною оплатою після пред’явлення відповідних документів на відвантаження замість відтермінованих платежів, які практикуються зараз. Відтермінування платежів та перевірка якості зерна у порту відвантаження додавала 4-5 $/т до ціни пшениці, які компанії враховували як страховку на випадок несплати або відмови від приймання товару.

Коментарі відвідувачів (0):