Погода переважно сприяє формуванню врожаю, але посуха в Бразилії знижує врожайність кукурудзи

2021-05-28 12:01:18
Погода переважно сприяє формуванню врожаю, але посуха в Бразилії знижує врожайність кукурудзи

Потужні травневі дощі в основних країнах – експортерах зерна сприяють покращенню перспектив майбутнього врожаю, проте в Бразилії посіви кукурудзи другого врожаю вже два місяці страждають від дефіциту опадів, що призводить до зниження прогнозів виробництва та спекулятивного зростання цін.

 

Минулого тижня на півдні Бразилії пройшли невеликі дощі, які дещо покращили стан посівів кукурудзи, але у центральному штаті Мато Гросу, де цьогоріч збільшені площі сівби під кукурудзою, посуха погіршує перспективи врожаю. Наступного тижня дощі пройдуть у південних штатах Мату-Гросу-ду-Сул та Сан-Паулу, проте вони знову обійдуть центральні регіони.

 

Державна агенція Conab знизила у порівнянні з оцінками квітня прогноз врожаю кукурудзи з 82,6 до 79,8 млн т, а інші аналітики опустили свої прогнози нижче 70 млн т, зокрема експерти AgroConsult зменшили свій прогноз на 12 млн т до 66,2 млн т.

 

У США в регіонах вирощування сої та кукурудзи погода сприяє сівбі та розвитку посівів. На Середньому Заході США наступного тижня пройдуть дощі.

 

У північно-західній частині США також пройшли опади, які наступного тижня трохи послабшають.

 

На Південних рівнинах США в зоні вирощування пшениці пройшли зливи та грози. Вони триватимуть ще тиждень та покращать стан посівів.

 

Дощі на Північних рівнинах зменшили стрес від посухи, але нижчі за норму температури затримують розвиток посівів ярої пшениці.

 

У преріях Канади пройшли невеликі сприятливі для посівів опади, але холодна погода затримує сівбу та розвиток посівів. Наступного тижня підвищення температури повітря та періодичні дощі дозволять прискорити сівбу ярої пшениці та каноли.

 

В Аргентині нещодавні зливи покращили зволоженість ґрунту та стан посівів озимої пшениці, а прогнозована на наступний тиждень суха та тепла погода дозволить завершити збирання сої та кукурудзи.

 

В Європі ідуть сприятливі дощі, але нижчі за норму температури затримують розвиток посівів. Наступного тижня повітря прогріється, і періодично ітимуть дощі.

 

На всій території України йдуть дощі та панують низькі температури, які затримують сівбу та розвиток посівів та перешкоджають обробці від хвороб та бур’янів. Така ж погода зберігатиметься протягом наступного тижня, що збільшить ризик пошкодження посівів шкідниками та грибками.

 

В Росії температури перевищують норму, що на тлі рясних дощів сприяє розвитку посівів. Темпи сівби вже випередили торішні, тому занепокоєння щодо пізнього початку сівби вже немає. Наступного тижня сприятлива погода продовжить покращувати перспективи врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):