Погода на територіях вирощування зернових та олійних в основному сприяє врожаю

2019-01-18 12:10:39
Погода на територіях вирощування зернових та олійних в основному сприяє врожаю

На цьому тижні погода в Південній Америці і північній півкулі в основному була сприятлива для розвитку врожаю зернових і олійних, а також озимих.

 

В Аргентині нарешті припинилися дощі, які трохи погіршили якість зібраної пшениці, але сприятливо позначаються на розвитку посівів сої та кукурудзи, після сухої погоди на вихідні наступного тижня знову прогнозуються опади.

 

У Бразилії навпаки спостерігається посушливі умови з мінімальними опадами, що знижує потенціал врожаю сої і кукурудзи. Прибирання сої в Бразилії в деяких штатах просунулася на 5-10% і результати збирання знижують прогнози врожаю.

 

Прогноз на наступний тиждень показує температури вище норми і обмежені опади в основних штатах по виробництво сої, що приведе до додаткового зниження потенціалу врожаю.

 

До кінця тижня на Середньому Заході в США очікується похолодання і зимовий шторм з помірними і сильними змішаними опадами і снігом, що призведе до деяких перебоїв в транспортуванні і затримок поставки. В північних районах США протягом найближчих семи днів буде спостерігатися сильні морози з температурами нижче норми і невеликі опадами у вигляді снігу.

 

Сувора арктична погода охопить Північні рівнини і може стати серйозним стресом для озимих, оскільки сніговий покрив не досить великий, щоб захистити посіви.

 

На Південних рівнинах прогнозується більш сприятливі умови для озимої пшениці без сильних морозів.

 

В Україні до кінця тижня повернеться похолодання з морозами до мінус 10-14С і з помірними опадами у вигляді снігу, але на полях спостерігається досить хороший рівень снігу, щоб захистити озимі від морозів. Більше занепокоєння у фермерів викликає те, що грунт не замерз і на озимих під кулею снігу можуть почати розвиватися хвороби.

 

В ЄС спостерігається помірно тепла погода з достатніми опадами, які відновили запаси вологи в грунті, і сприяли поліпшенню стану озимих посівів.

 

У Росії також спостерігається сприятлива погода для озимих з достатніми опадами і невисокими морозами, деяке занепокоєння було на стані озимих на півдні, де восени спостерігалися посушливі умови, але опади у вигляді дощу і снігу поліпшили стан посівів. Якщо не буде критичних морозів в період зими, що залишилась, то посіви будуть в хорошому стані з перспективою отримання хорошого врожаю.