Погіршення ситуації з короновірусом посилює тиск на ринки

2020-02-14 12:03:35
Погіршення ситуації з короновірусом посилює тиск на ринки

Після того, як світові ринки почали заспокоюватися та відновлюватися від різкого падіння наприкінці січня, вчора новини про погіршення ситуації з короновірусом знову посилили тиск на біржі.

 

За день в Китаї від короновірусу померло 254 людини, що є найбільшим денним показником з початку епідемії. Також були зафіксовані 15152 нових випадків захворювання.

 

Вчора у ВОЗ заявили, що короновірусом можуть захворіти 2/3 населення планети, оскільки за моделлю Лонджині (керівник центру зі статистики інфекційних хвороб університету Флоріди), за звичайних умов кожний інфікований заражає ще 2-3 людини. Карантинні заходи, які могли б зупинити розповсюдження хвороби, були вжиті вже після того, як вірус поширився по різним регіонам Китаю та за його межі. За словами Лонджині, навіть якщо показник інфіковування зменшити вдвічі, вірусом заразиться третина населення планети.

 

Вчені вважають, що короновірус розповсюджується переважно повітряно-крапельним шляхом. Крім того, світові експерти та лікарі звинувачують Китай у приховуванні статистичних даних на тлі рекордної кількості хворих та померлих у провінції Хубей.

 

Невизначеність з кількістю заражених людей у Китаї та швидкістю розповсюдження короновірусу не дозволяє експертам оцінити темпи зниження економіки КНР та інших країн, промисловість яких пов’язана із китайськими підприємствами, зупиненими через карантин.

 

Аналітики прогнозують зниження споживання Китаєм сільгосптоварів, але ці прогнози поки не вплинули на дані звіту USDA за лютий чи інші офіційні звіти. Тому ціни на сою та рослинні олії, які першими реагують на скорочення споживання Китаєм, поки не отримали поштовху до падіння.

Коментарі відвідувачів (0):