Подорожчання нафти може підняти ціни на кукурудзу та сою

2018-09-25 12:05:39
Подорожчання нафти може підняти ціни на кукурудзу та сою

У понеділок ціна на нафту марки Brent виросла одразу на 3,9% та сягнула максимального з листопада 2014 року рівня 81,47 $/барель. Причиною зростання стало введення урядом США санкцій проти Ірану та відмова експортерів збільшити видобуток, що може призвести до дефіциту пропозиції нафти.

 

Саудівська Аравія, що є лідером ОПЕК, куди входять основні країни-експортери нафти, та Росія, яка не входить до групи, проте займає лідерські позиції в світовому видобутку нафти, відмовилися збільшувати обсяги виробництва. Офіційного рішення про нарощування видобутку нафти на переговорах ОПЕК+ прийнято не було.

 

Трейдери вважають, що внаслідок неспроможності Саудівської Аравії задовільнити попит, який постійно зростає, світові ціни на нафту найближчим часом можуть вирости до 90-100 $/барель. Це призведе до подорожчання бензину в США та несприятливо вплине на економіку країни.

 

З іншого боку, зростання нафтових котирувань підтримає ціни на кукурудзу та рослині олії, які використовуються для виробництва етанолу та біодизеля. Рекордний урожай кукурудзи та сої в США й запровадження Китаєм та Євросоюзом імпортних мит обвалили ціни на сою до 10-річного мінімуму, тому активізація споживання з боку внутрішніх переробників може зупинити падіння цін та розвернути цінові тренди. 

Коментарі відвідувачів (0):