Подорожчання фуражних зернових призведе до збільшення посівних площ

2018-03-06 12:14:00
Подорожчання фуражних зернових призведе до збільшення посівних площ

Суттєве подорожчання фуражних зернових до рівня ціни продовольчої пшениці попри врівноважені світові баланси фуражного зерна, здивувало учасників ринку.

 

Проте прогнози зменшення врожаю кукурудзи в Аргентині та скорочення світового виробництва ячменю призвели до зростання ціни на ячмінь понад ціну продовольчої пшениці, та вартості кукурудзи вище ціни фуражної пшениці.

 

Подібне зростання цін сприятиме розширенню у 2018 році посівних площ під ярим ячменем та кукурудзою. За оцінками агентства Abares, Австралія збільшить посіви ячменю, ріпаку та вівса до максимуму 6 років завдяки скороченню посівів пшениці.

 

В Україні ціни на ячмінь в порту виросли до 178-183 $/т, на кукурудзу до 178-181 $/т проти 177 $/т за фуражну пшеницю та 183 $/т за продовольчу пшеницю. Скасування 10% імпортного мита на кукурудзу в ЄС сприятиме подальшому зростанню цін.

 

Очікується, що посівні площі під кукурудзою в Україні виростуть завдяки скороченню посівів сої, для якої з 1 вересня скасоване відшкодування ПДВ, що зменшить її експортну привабливість.

 

Американська кукурудза дешевшає через падіння попиту. Протягом тижня експортні продажі скоротилися на 28% до 948 тис т, що на 35% поступається показнику відповідного тижня минулого року.

 

З початку сезону експорт кукурудзи з США скоротився до 18,9 млн т проти 27,3 млн т на відповідну дату минулого року.

Коментарі відвідувачів (0):