Податківці виступають за єдиний реєстр відшкодування ПДВ

2016-09-02 12:04:31
Податківці виступають за єдиний реєстр відшкодування ПДВ

Робота за двома реєстрами по відшкодуванню ПДВ ведеться дуже неефективно. Більше того, не всі платники податків розуміють, що різниці у відшкодуванні між реєстрами не існує. Про це розповів директор Департаменту ДФС по податкам та зборам з юридичних осіб О. Лишенко.

 

За його словами, в обох реєстрах станом на 10 серпня знаходилося понад 18 тисяч заяв на загальну суму 51,2 млрд. грн. В реєстрі №1 знаходиться приблизно 6 тис. заяв на суму 25,8 млрд. грн, в реєстрі №2 – ще 12 тис. заяв на суму 25,4 млрд. грн.

 

Платник податків сам визначає, до якого реєстру буде віднесена його заява згідно встановлених критеріїв. Автоматизована система перевіряє відповідність критеріям, про які повідомив платник. Якщо за підсумками програмної перевірки виявляється, що платник податків не відповідає критеріям, то він отримує відповідне повідомлення та зараховується до другого реєстру.

 

Проте відшкодування ПДВ проводиться в хронологічному порядку та не залежить від номеру реєстра, до якого віднесена заява.

 

«З двома реєстрами працювати незручно, тому податківці виступають за їх об’єднання. Іноді виникають ситуації, коли платник податків подає заяву на відшкодування по першому реєстру, але його переводять до другого, проте він бажає отримувати автоматичне відшкодування. Не всі платники податків розуміють, що різниці між реєстрами при відшкодуванні ПДВ немає», - розповів О. Лишенко.

 

Коментарі відвідувачів (0):