Після вбивства іранського генерала ціни на нафту виросли на 4%

2020-01-03 13:25:18
Після вбивства іранського генерала ціни на нафту виросли на 4%

Новина про загибель від авіаудару США командувача спецпідрозділом «Аль-Кудс» іранського Корпусу стражів ісламської ревоолюції Касема Сулеймані призвела до подорожчання нафти марки Brent до 68,85 $/барель.

 

На Інтерконтинентальній біржі березневі ф’ючерси нафтосуміші марки Brent виросли на 3,6% до 68,15 $/барель, а лютневі ф’ючерси марки WTI – на 2,8% до 62,83 $/барель.

 

Підсумком трьох ракетних ударів по військовій базі поблизу міжнародного аеропорту Багдаду, нанесених вночі 3 січня, став підрив 2-х автомобілів та загибель 8 людей, з яких 5 – члени шиітського формування «Аль-Хашд», ще 2 – гості, що прибули до аеропорту, та 1 людина – цивільний, який помер у власному авто після попадання у нього ракети.

 

Крім генерала Касема Сулеймані загинув також керівник управління зв’язків з громадскістю  "Аль-Хашд аш-Шаабі" Іраку Мухаммеда аль-Джабірі.

 

Постраждали представники мирного населення та 12 іракських солдатів, що вартували на блокпосту перед аеропортом, коли у нього вцілила одна з ракет. Ще одна впала на злітно-посадковій смузі, через що аеропорт закрили.

 

Наказ на проведення авіаудару віддав президент Трамп, оскільки Пентагон стверджує, що генерал Касем Сулеймані планував напади на американських дипломатів та був винним у загибелі «сотен військових» США.

 

Посилення ескалації між США та Іраном призведе до подальшого подорожчання нафти та підтримає ціни на рослинні олії та енергетичні культури: сою та кукурудзу.

Коментарі відвідувачів (0):