Після Різдва біржові індекси та ціни на нафту стрімко пішли догори

2018-12-27 12:03:06
Після Різдва біржові індекси та ціни на нафту стрімко пішли догори

Тривале падіння ринків акцій та нафти після Різдва змінилося зростанням.

 

Так, індекс S&P 500 виріс на 5%, Dow Jones – на 5%, NASDAQ – на 5,8%, а ціна нафти Brent стрибнула одразу на 9% та повернулася до рівня 54,3 $/барель.

 

Фактори зростання ринків, як і попереднього падіння, знову були виключно політичні.

 

На минулому тижні на ринки тиснули чутки про намір президента США звільнити голову ФРС та міністра фінансів, а також обмеження роботи уряду через небажання Конгресу виділити кошти на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

 

Проте вчора представник Адміністрації президента запевнив, що голову ФРС не звільнятимуть. А коментар Трампа про те, що падіння фондових ринків надає чудові можливості для купівлі акцій, інвестори сприйняли, як прямий натяк. Крім того, стало відомо, що на початку січня делегація США продовжить торговельні переговори в Пекіні. Все це надало додаткового поштовху ринкам для зростання.

 

Цікаво, що ф’ючерси на сільгосптовари рухалися в напрямку, протилежному руху цін на акції та індекси. Якщо напередодні Різдва, коли індекси та акції падали, ф’ючерси демонстрували зростання, то вчора на тлі різкого стрибка ціни на нафту, акції та індекси, ф’ючерси на сою, пшеницю та кукурудзу опустилися на 0,5-1%. Причиною падіння цін стала переорієнтація спекулянтів на фондові ринки, що активно зростають. Сьогодні зернові ринки зростатимуть слідом за цінами на нафту за підтримки очікувань вдалих переговорів з Китаєм та активізації експорту сої та кукурудзи в цьому напрямку.

Коментарі відвідувачів (0):