Після бурхливого зростання ціни на пальмову та соєву олію почали падати

2019-11-14 12:21:58
Після бурхливого зростання ціни на пальмову та соєву олію почали падати

Після попереднього спекулятивного зростання січневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії з понеділка впали на 1,6% до 2586 ринггитів/т або 622,8 $/т. На ринок тиснуть фундаментальні чинники, а трейдери фіксують прибутки.

 

Зниження попиту з боку Китаю та початок падіння цін на пальмову олію на біржі Далянь свідчать про те, що ціни сягнули максимуму.

 

Уряд Індонезії планує відновити переговори з ЄС про всеосяжне економічне партнерство, які розпочалися у 2016 році, а остання зустріч відбулася 17-21 червня у Джакарті. Індонезія сподівається на відновлення Євросоюзом використання пальмової олії при виробництві біодизеля, що допоможе відновити попит.

 

Відсутність новин про торговельну угоду між США та Китаєм тисне на ціни соєвих бобів та олії в Чикаго.

  • Січневі ф’ючерси на сою опустилися до 336,35 $/т під тиском збільшення пропозицій нового врожаю та скороченням тижневого експорту.
  • Ф’ючерси на соєву олію з понеділка впали на 3,5% до 676,6 $/т.

 

Подорожчання пальмової та соєвої олії підтримувало ціни на українську соняшникову олію. Проте низький попит на неї обмежив зростання цін. Тепер падіння цін на пальмову та соєву олію стане чинником тиску на котирування соняшникової олії, але надто сильно вони не знизяться.

 

З початку тижня ціни на українську соняшникову олію з поставкою у грудні-січні знизилися на 2-5 $/т до 700-715 $/т FOB.

 

Слідом за ринками рослинних олій падають котирування ріпакової олії, хоча їх підтримує зростання цін на ріпак в Парижі. Ф’ючерси ріпакової олії для поставок у лютому-березні впали на 3-5 €/т до 795 €/т, тоді як лютневі ф’ючерси на ріпак виросли до 390 €/т.

Коментарі відвідувачів (0):